Logo
Vytisknout tuto stránku

Na Sněžce udeřil vítr o rychlosti 206 km/h. Statisíce domácností zůstávají bez proudu (aktualne.cz)


V pěti krajích vyhlásili energetici kalamitní stav. Vítr způsobuje velké problémy hlavně na jihu a západě republiky. Do Česka se po necelém dni vrátil silný

Na jihu Čech je podle mluvčí distribuční společnosti E.ON Martiny Slavíkové bez elektřiny asi 20 000 domácností, nejvíc na Českokrumlovsku a Jindřichohradecku. Dalších 90 tisíc míst bez proudu hlásí ČEZ zejména v Plzeňském a Karlovarském kraji. I zde je nejčastější příčinou pád stromů a větví do vedení, přetrhané vodiče i praskání izolátorů.
Na Vysočině je bez dodávek elektrického proudu asi 15 000 domácností. Nejpostiženější jsou oblasti kolem Velkého Meziříčí a Velké Bíteše.
Regionální mluvčí společnosti ČEZ v Plzeňské kraji Michaela Jirovcová řekla, že k 20 hodině energetici v kraji evidovali 33 poruch na vedení vysokého napětí, o dvě hodiny dříve jich bylo 15. Bez proudu je v regionu 15 000 odběratelů, dodala. "V Plzeňském kraji je nejpostiženější oblastí Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko a Plzeň-sever, částečně i oblast Plzeň-jih," řekla. Stejný počet odběratelů bez proudu byl po 20. hodině i v Karlovarském kraji. Po 22 hodině tento počet stoupl na 90 tisíc.
Spadlé stromy zastavily vlaky.

Celý článek zde.

Silvarium.cz | Provozovatel Lesnická práce s.r.o. | All Rights Reserved.