Logo
Vytisknout tuto stránku

Fiľo získal peníze na obří pilu ve Štětí. Sberbank poskytne více než miliardu (MF Dnes)

Společnost Labe Wood slovenského miliardáře Milana Fiľa udělala další krok k vybudování moderní velkokapacitní pily, která bude stát ve Štětí na Litoměřicku. Na projekt, která se má stát jedním z největších spotřebitelů dřeva v republice, získala financování od tuzemské Sberbank.

O projekt soutěžila řada velkých českých bank, přičemž nakonec vyhrála tuzemská divize ruské. Ta zafinancuje projekt 45 miliony eur (1,17 miliardy korun), které pokrývají zhruba 40 procent z celkových nákladů 115 milionů eur (2,96 miliardy korun) na výstavbu.
„Zájem bank byl dán především zkušenostmi vlastníků projektu, relativně vysokým objemem investovaných vlastních zdrojů a v neposlední řadě výborně zajištěným dodavatelsko-odběratelským řetězcem slibujícím nadprůměrnou profitabilitu projektu," řekl webu Euro.cz šéf strukturovaného financování ve Sberbank Petr Vodenka.

Financování v objemu 45 milionů eur je strukturované jako sedmileté s možností čerpání po dobu výstavby, tzn. přibližně dva roky. V další fázi Sberbank plánuje poskytnout provozní financování v objemu až 25 milionů eur (asi 643 milionů korun).

Celý článek najdete v MF Dnes.

Silvarium.cz | Provozovatel Lesnická práce s.r.o. | All Rights Reserved.