Logo
Vytisknout tuto stránku

Brňané sázeli v lese jedličky, které koupili jako vánoční stromky (ČTK)

Brno 13. dubna (ČTK) - Brňané, kteří si před Vánoci koupili živé jedličky v květináči, je dnes vysadili v lesní školce pod Babím lomem. Navzdory deštivému počasí dorazilo přes 200 lidí, vybavení i místo pro výsadbu poskytly Lesy města Brna. Prodej a následné sázení vánočních jedliček v květináči má v Brně dvacetiletou tradici, organizačně je zaštiťuje Rezekvítek a hlavním prodejním místem jsou dobročinné obchody Nadace Veronica.

"Přestože mrholilo a občas i sněžilo, lidé se nenechali odradit a vysadili dnes celkem 129 stromků zpět do lesa," uvedla ředitelka Rezekvítku Tereza Žižková. Koupit sazenici bylo možné i na místě v lesní školce, většina návštěvníků ale dorazila s vlastními jedličkami, které jim posloužily jako vánoční stromky.

Zájem o jedličky v květináči byl loni v prosinci rekordní. "Počet prodaných kusů každým rokem roste, před Vánoci koupili lidé v dobročinných obchodech Veronica celkem 1000 jedliček," uvedla ředitelka nadace Helena Továrková. Kromě dobročinných obchodů stromky nabízely i další neziskové organizace v Brně, celkově se jich prodalo na 1300 kusů.

Vánoční jedličky v květináči nabízejí brněnské ekologické organizace od roku 1998. Smyslem projektu je omezit plýtvání řezanými stromky a zároveň vracet zpět do brněnských lesů původní druh - jedli bělokorou.

Silvarium.cz | Provozovatel Lesnická práce s.r.o. | All Rights Reserved.