Přihlásit

Náměstkem ministra zemědělství pro LH byl jmenován Patrik Mlynář

Aktualizujeme. Ministr zemědělství Marian Jurečka jmenoval 30. 9. náměstka úseku lesního hospodářství MZe. Stal se jím Patrik Mlynář, dosavadní výkonný ředitel Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků a ředitel sekretariátu Asociace českého papírenského průmyslu. Funkce se ujme k 1. 10. 2014.
„Jsem přesvědčen, že jsme vybrali uchazeče, který má odborné předpoklady a dlouholeté zkušenosti v daném oboru. Očekávám od něj profesionalitu a schopnost komunikovat s odbornou i laickou veřejností,“ řekl na tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka.


Jurečka se podle svých slov s P. Mlynářem na nástupu do čela lesnického úseku svého úřadu dohodl již v průběhu srpna. "Nicméně pro jeho pracovní povinnosti na Asociaci lesnických a dřevozpracujících podniků jsme se dohodli, že nástup ještě oddálíme a bude k 1. říjnu," uvedl ministr. S výběrem náměstka prý čekal až do doby, kdy bude mít vybraného generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky. Jurečka přitom při nástupu do čela ministerstva začátkem února uvedl, že chce otázku svého náměstka vyřešit zhruba do jednoho měsíce. 

mlynar_malyMgr. Patrik Mlynář, vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci, právnickou fakultu. Pracoval na Ministerstvu zemědělství ČR nejprve jako právník a později jako tajemník náměstka pro lesní hospodářství. Byl výkonným ředitelem Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků a do současnosti ředitelem sekretariátu Asociace českého papírenského průmyslu.

„Vedle zajištění řádného fungování ústřední státní správy v oblastech lesnictví, rybářství, a myslivosti, chci přispět ke stabilizaci v odvětví, a to zejména cestou otevřené a konstruktivní komunikace se všemi zainteresovanými stranami,“ uvedl Patrik Mlynář.

Za svoje priority považuje Patrik Mlynář stabilizaci lesnicko-dřevařského sektoru, nastavení transparentního podnikatelského prostředí a vytváření pracovních příležitostí v oblasti lesnictví na českém venkově. Ke splnění těchto cílů může podle něj přispět vytvoření nové pětileté koncepce hospodaření LČR. "O tomto dokumentu, stejně jako o dalších koncepčních a významných legislativních dokumentech chci hovořit s odbornou veřejností a zároveň očekávám, že tato odborná veřejnost se bude jednání účastnit a bude mít konstruktivní přístup," řekl novinářům Mlynář.
 

Pozice byla neobsazena od července loňského roku. Tehdy nastupující Jurečkův předchůdce Miroslav Toman odvolal z náměstkovského místa Radka Brauma, kterého na úřad přivedl ministr Petr Bendl. Řízením úseku lesnictví na ministerstvu byl dosud pověřen Martin Žižka.

Ministr Marian Jurečka na dotaz časopisu Lesnická práce a serveru Silvarium.cz uvedl, že se kompetence náměstků MZe jmenováním Patrika Mlynáře náměstkem úseku lesního hospodářství nebudou měnit. V oblasti prací na strategii rozvoje státního podniku Lesy ČR očekává ministr intenzivní spolupráci mezi úsekem lesního hospodářství a úsekem zakladatelských činností.
 

red.


Byl podle vás Jiří Mánek dobrým ředitelem Správy CHKO a NP Šumava?

Ano - 50%
Ne - 50%

Celkem hlasů: 4
Hlasování v této anketě bylo ukončeno na: 03 čec 2014 - 10:49
Naposledy změněno: pátek, 14 listopad 2014 10:17

(0 hlasů)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe chce navýšit rozpočet na LH o zhruba sedm miliard korun

MZe chce navýšit rozpočet na LH o zhruba sedm miliard korun

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství bude chtít letos navýšit rozpočet na lesní hospodářství o zhruba sedm miliard korun. Dnes to na tiskové konferenci řekl ministr zemědělství Miroslav Toman...

Na zmírnění loňských dopadů kalamity v nestátních lesích je potřeba 5,2 mld.

Na zmírnění loňských dopadů kalamity v nestátních lesích je potřeba 5,2 mld.

Lesnictví

Objem nahodilé jehličnaté těžby v ČR za rok 2019 dosáhl 28,8 mil. m3, z toho 13 mil. m3 v lesích nestátních. Na zmírnění dopadů kůrovcové...

LČR skončily loni kvůli kalamitě ve ztrátě 790 mil. Kč

LČR skončily loni kvůli kalamitě ve ztrátě 790 mil. Kč

Lesnictví

Hospodaření státního podniku Lesy České republiky (LČR) se loni podle auditovaných výsledků propadlo do ztráty 790 milionů korun. V roce 2018 měl podnik zisk 70...

Musíme adaptovat lesy na změnu klimatu, ale i náš přístup k nim

Musíme adaptovat lesy na změnu klimatu, ale i náš přístup k nim

Lesnictví

V čele pražské lesnické fakulty stojí od konce roku 2019 Róbert Marušák, profesor hospodářské úpravy lesů a dlouholetý proděkan. Jak vidí budoucnost fakulty, ale i...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby