Přihlásit

Nový stejnokroj Lesů ČR bude od Česlava Jaroše nebo firmy Petex

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) bude ve finále soutěže na nové lesnické stejnokroje vybírat ze dvou návrhů. Již ušité vzory navržených stejnokrojů dnes soutěžní komisi předvedli pražský výtvarník a oděvní designér Česlav Jaroš a jihlavská firma Petex Josefa Dubna. Do výběru vítěze budou mít možnost promluvit i zaměstnanci podniku.

Návrh stejnokrojů od společnosti PETEX. Foto: Lesy ČR

Po 20 letech chce státní podnik Lesy České republiky obměnit lesnické uniformy. Proto vyhlásil veřejnou zakázku na návrh nového stejnokroje. Ze sedmi nabídek vybrala sedmičlenná komise dvě. Pražský módní návrhář Česlav Jaroš a jihlavská oděvní firma PETEX předvedli své návrhy ve středu 27. ledna. Komise oba návrhy zhodnotí a doporučí vítězný vzor uniformy. Tím ale soutěž nekončí.

O budoucích uniformách budou rozhodovat také zaměstnanci. „Modely vystavíme v budově ředitelství, nafotíme je a uspořádáme mezi zaměstnanci anketu. Uniformy vybíráme pro ně, takže by měli mít možnost volby," uvedl obchodní ředitel podniku Lesy ČR Radovan Srba, předseda výběrové komise. Jediným hodnoticím kritériem nabídek je komplexní kvalita provedení.

Za oba vybrané grafické návrhy zaplatí Lesy ČR jejich tvůrcům 50 tisíc korun, za ušití vzorů uniforem pak dalších 85 tisíc korun. S vítězným návrhářem podnik uzavře smlouvu na poskytnutí výhradní a neomezené licence na vzor stejnokroje v hodnotě 250 tisíc korun bez DPH.

Tato zakázka byla určena zejména pro návrháře. V prvním kole šlo o výtvarný návrh, technický nákres a dokumentaci. Návrhy komise posuzovala anonymně. Výtvarníci tak nesměli žádný z dokumentů podepsat či uvést odkaz, heslo ani jinou grafickou značku. Dodavatele nových stejnokrojů bude podnik poptávat po vyhotovení technologické dokumentace v jiné veřejné zakázce. „Rádi bychom ji vyhlásili ještě letos," dodal ředitel Srba. O uniformu si může požádat přibližně 2 500 zaměstnanců Lesů ČR. 

Podle hrubých odhadů by náklady na pořízení nových uniforem lesníků mohly být řádu několika desítek milionů korun.

red.

Návrh stejnokrojů od Česlava Jaroše. Foto: Lesy ČR

Zobrazení: 1767
(0 hlasů)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

LČR představí 30. 5. v Hradci Králové tendr 2017+

LČR představí 30. 5. v Hradci Králové tendr 2017+

Lesnictví

30. 5. 2016 v 9:30 v Hradci Králové představí vedení Lesů ČR odborné veřejnosti základní parametry zadávací dokumentace lesnické zakázky od roku 2017 (tendr 2017+).

Čti dál
KŮROVCOVÉ INFO spuštěno

KŮROVCOVÉ INFO spuštěno

Lesnictví

Podstatou nového projektu KŮROVCOVÉ INFO (www.kurovcoveinfo.cz), za nímž stojí Lesnická práce a Lesní ochranná služba VÚLHM, je on-line sdílení informací o průběhu rojení lýkožrouta smrkového (Ips typographus)...

Čti dál
Pokud nebudeme hospodařit přírodě blízce, jakou máme alternativu?

Pokud nebudeme hospodařit přírodě blízce, jakou máme alternativu?

Lesnictví

Rozhovor s Vladimírem Zatloukalem, výzkumným pracovníkem IFER – Ústavu pro výzkum lesních ekosystémů a spolutvůrcem první porevoluční státní lesnické politiky. Vladimír Zatloukal se narodil do...

Čti dál
Chladno zpomalilo rojení kůrovce, obraná opatření nemusí fungovat

Chladno zpomalilo rojení kůrovce, obraná opatření nemusí fungovat

Lesnictví

Současné ochlazení zpomalilo rojení kůrovce, který by letos mohl v některých regionech napáchat ve smrkových lesích velké škody. Zároveň však hrozí, že by se mohla...

Čti dál

17°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 72%

Vítr: 6.44 km/h

  • 25 Kvě 2016 21°C 12°C
  • 26 Kvě 2016 21°C 9°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC