Přihlásit

Obnovu českých lesů podporují osobnosti veřejného i sportovního života

Do kampaně Lesů ČR s názvem „Sázíme lesy nové generace", která vyvrcholí již 19. října akcí „Den za obnovu lesa", se zapojí mnoho zajímavých osobností. Den za obnovu lesa se uskuteční na 14 místech v České republice a výsadby nových lesů se na každé lokalitě zúčastní zajímavé osobnosti veřejného a sportovního života, které svou přítomností vyjádří podporu obnově lesů zdevastovaných dopady sucha a kůrovcovou kalamitou.

Doporučený Obnovu českých lesů podporují osobnosti veřejného i sportovního života

Den za obnovu lesa

Hlavním smyslem Dne za obnovu lesa je představit veřejnosti podobu lesa, který Lesy ČR nyní vysazují a budou sázet i v příštích letech, tedy lesa pro 22. století.

„Je třeba se připravit na to, že lesy, které dnes sázíme, budou za třicet, padesát let hodně jiné než ty, na jaké jsme byli zvyklí v minulosti, a které dnes napříč republikou hynou. Tím, že v takové dosud nevídané míře sázíme nový les, tvoříme úplně novou krajinu. Sázíme lesy, které porostou do 22. století," říká ke kampani Sázíme lesy nové generace generální ředitel Lesů ČR Josef Vojáček.

„Lidé v České republice v poslední době zaregistrovali, že právě lesníci realizují nejúčinnější opatření ke zmírnění klimatické změny a související kůrovcové kalamity. A v sobotu 19. října, v jeden okamžik na čtrnácti místech republiky, se lidé mají možnost s lesníky potkat a osobně se přesvědčit, že se jedná o skutečné odborníky, kteří nejenom zvládnou současnou kalamitu, ale s optimismem již dnes zakládají nové, zdravé lesy," říká ke Dni za obnovu Lesa Vladimír Krchov, ředitel lesního a vodního hospodářství Lesů ČR.

Svou video pozvánkou, ale i příslibem účasti na zalesňování s veřejností podpořili Den za obnovu lesa např. kardiochirurg profesor Jan Pirk, fotbalista Petr Čech, olympijské vítězky Kateřina Neumannová a Eva Samková, fotograf Antonín Kratochvíl, rybář Jakub Vágner, dakarský závodník Martin Macík nebo sportovní reportér Robert Záruba a další.

Video pozvánky osobností na Den za obnovu lesa najdete zde.

Klub nového lesa

Na počátku října Lesy České republiky také spustily věrnostní program Klub nového lesa. S tímto programem spojená mobilní aplikace mimo jiné usnadní 19. října účastníkům Dne za obnovu lesa navigaci na všechna místa, kde se akce koná.

Nová mobilní aplikaci umožní také další komunikaci s veřejností a její další zapojení do aktivit v lesích. Každý uživatel bude totiž dostávat informace o všech akcích a brigádách Lesů ČR, do nichž se může zapojit. I o těch, které pořádají tradiční partneři Lesů ČR, jako je například běžecký seriál Běhej lesy nebo cyklistické MTB závody Kolo pro život a další. Každý člen klubu navíc získá dárky a slevy, třeba na účastnickém poplatku konkrétní akce.

Více informací naleznete na www.sazimelesynovegenerace.cz.

Redakce

 

Naposledy změněno: pondělí, 14 říjen 2019 13:04

(0 hlasů)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

ČHMÚ zpřístupnilo mapu sumy efektivních teplot ve vztahu k rojení kůrovců

ČHMÚ zpřístupnilo mapu sumy efektivních teplot ve vztahu k rojení kůrovců

Lesnictví

Teploty mají významný na rychlost vývoje kůrovců. Čím vyšší jsou průměrné teploty, tím je vývoj kůrovců rychlejší. Proto vznikla nová mapová informace zveřejňující sumu efektivních...

ČSÚ: Nahodilá těžba v roce 2019 představovala 95 % těžby celkové

ČSÚ: Nahodilá těžba v roce 2019 představovala 95 % těžby celkové

Lesnictví

Těžba dřeva vloni dosáhla 32,6 mil. m3 dřeva bez kůry, což představuje doposud rekordní objem vytěženého dříví. Došlo také k výraznému nárůstu plochy umělého zalesňování...

SLŠ: Průběh jarního počasí zásadně ovlivnil stav kultur v lesích

SLŠ: Průběh jarního počasí zásadně ovlivnil stav kultur v lesích

Lesnictví

Nízká půdní vlhkost po suché zimě, velké rozdíly v denních a nočních teplotách v první půlce dubna a výrazný deficit srážek v průběhu celého dubna...

LČR za rok dokončily 70 staveb v rámci programu „Vracíme vodu lesu“

LČR za rok dokončily 70 staveb v rámci programu „Vracíme vodu lesu“

Lesnictví

Desítky nádrží, tůní a mokřadů, přírodní koryta potoků – Lesy České republiky vrací lesům a krajině vodu. V rámci největšího programu v historii státního podniku...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby