baner_dyas_pf_2015
sm_logo
   
Velikost textu

Poľovnícka informačná databáza (www.polovnictvo.com) - zdařilý myslivecký portál

 

{mosimage}

00INT

Poľovnícka informačná databáza (www.polovnictvo.com) - zdařilý myslivecký portál

Ing. David Vaca, Ph.D.

Každý myslivec občas potřebuje rychle najít informace z legislativy, z praxe v honitbě, z kynologie i dalších oblastí myslivosti. Na "českém" internetu sice často narazíme na internetové stránky s informacemi z určité oblasti, ale komplexní informační portál s mysliveckou tématikou bychom hledali jako jehlu v kupce sena. Proto nás zaujal slovenský informační portál pro myslivce a lovce "Myslivecká informační databáze" (www.polovnictvo.com). Podívejme se, co nabízí.

Na poměrně přehledné vstupní stránce lze z menu umístěném v liště v horní části obrazovky přejít do několika sekcí (Správy, Pokec, Galéria, Kalendár, Psy atd.). Aby mohl návštěvník plnohodnotně využívat všechny možnosti portálu, musí se přihlásit, což je velmi snadné - jednoduchou registrací (uživatelské jméno a heslo). Přihlašovací údaje a aktivační odkaz jsou návštěvníkovi zaslány na jím udanou e-mailovou adresu. Po aktivaci kliknutím na odkaz je polovnictvo.com připraveno na první přihlášení.

V diskusním fóru lze najít zajímavá témata, vyjadřovat se k nim, zakládat nové diskuse. Na podobném principu funguje chat, přičemž lze diskutovat v reálném čase s několika přihlášenými najednou. Vzhledem k tomu, že se tato sekce teprve "rozjíždí", nemá zatím mnoho účastníků.

Vraťme se však na úvodní stránku. Ta je vertikálně rozdělena do tří částí - pravého a levého užšího sloupce a širšího středu. Ve středové části se objevují zprávy a různé vybrané aktuální informace. Postranní sloupce obsahují jednoduchá menu usnadňující vyhledávání nejrůznějších informací: např. Z tľače (odkazy na všechny tři slovenské myslivecké časopisy a televizní pořad Halali), Uživatelom (např. Kalendár poľovníka, Kynologické podujatia, Strelecké podujatia, Ochrana príro-dy atd.), Psy, Právna poradna, Bazár, Fotoalbum (do něhož mohou registrovaní návštěvníci vkládat své snímky přírody a zvěře), Počasie atd. Odkaz Stiahnite si nabízí možnost stažení hodnotitelských tabulek zvěře. Tabulky vytvořené v programu Microsoft Excel po vyplnění potřebných parametrů dopočítávají bodovou hodnotu trofeje. Prostřednictvím odkazů se lze "proklikat" rovněž na internetové stránky mysliveckých organizací (Slovenský poľovnícky zväz, CIC) a pochopitelně také na weby komerčních firem.

Není toho moc, co by se dalo portálu vytknout. Snad grafické zpracování by mohlo být místy lepší - některé nápisy nejsou na první pohled dobře čitelné.

Pokud budou tvůrci svůj portál rozšiřovat a přidávat další informace, mají velkou šanci vytvořit z něj místo navštěvované a vyhledávané nejen myslivci ze Slovenska. U nás bychom podobný server zatím hledali těžko.


cls logo-czbiom enviweb ekolist-ikona Agroweb Fotografie zvířat a přírody - Naturfoto.cz LesniHospodar
komatsu
s