Přihlásit

Do pralesa na Liberecku opět míří zahraniční dobrovolníci (Právo)

Třináct mladých lidí ze šesti zemí bude letos v červenci znovu v rámci dobrovolnického workcampu pomáhat v Novém pralese na Liberecku a v mokřadech v Jablonném v Podještědí.

„Přijedou k nám dobrovolníci z Francie, Itálie, Turecka, Maďarska, Ruska i České republiky," potvrdila vedoucí workcampu Ivona Kolínská.
V rámci akce, kterou pořádá liberecká nezisková organizace Čmelák – společnost přátel přírody, budou dobrovolníci sázet stromky původních druhů dřevin, kosit plevel okolo sazenic či odkorňovat stromy, aby je nesežral kůrovec.

Nový prales vyrůstá od r. 2004 na jižní stráni Ještědského hřbetu mezi chatou Na Pláních a Památníkem tábora lidu z roku 1870.
Je součástí území evropského systému ochrany přírody Natura 2000 a v současné době se rozkládá na šesti pozemcích o celkové rozloze pětatřicet hektarů.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Lesy ČR odkládají představení tendrů 2019+

Lesy ČR odkládají představení tendrů 2019+

Lesnictví

Upozornění - Lesy České republiky ruší představení lesnických tendrů 2019+ veřejnosti, které se mělo konat ve středu, 15. 8. 2018 v Hradci Králové.

Čti dál
Generálním ředitelem Lesů ČR se stane od září Josef Vojáček

Generálním ředitelem Lesů ČR se stane od září Josef Vojáček

Lesnictví

Aktualizováno 14. 8. Novým generálním ředitelem státního podniku Lesy ČR se od 1. září 2018 stane současný šéf Vojenských lesů a statků ČR (VLS) Josef...

Čti dál
Čína má zájem o další české dřevo

Čína má zájem o další české dřevo

Lesnictví

Lesy České republiky jednají se zástupci Číny o dalších kontraktech spojených s prodejem dříví. Přebytek dříví na středoevropském trhu a nejistota odbytu vedly zástupce podniku Lesy...

Čti dál
SVOL: Kůrovcová kalamita nekončí, je potřeba hledat odbyt dřeva

SVOL: Kůrovcová kalamita nekončí, je potřeba hledat odbyt dřeva

Lesnictví

Současným stavem kůrovcové kalamity a možnostmi jejího řešení u nestátních vlastníků lesů se zabýval na svém pravidelném jednání republikový výbor SVOL. Konstatoval, že nečinnost státní...

Čti dál

26°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 39%

Vítr: 28.97 km/h

  • 14 Srp 2018 27°C 17°C
  • 15 Srp 2018 26°C 15°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby