Přihlásit

Fotopast v lese na Rokycansku zachytila vlka (Prima)

Karel VOŘÍŠEK, moderátor
V lesích blízko Plzně se pohybuje vlk. V noci ho zachytila fotopast. Místní nepamatují, že by se zvíře kdy přiblížil tak blízko západočeské metropoli.

Klára DOLEŽALOVÁ, moderátorka
A podle odborníků je pravděpodobné, že jde o stejného samce, který před několika týdny zardousil berana na jedné z místních farem.

Alex HRDINOVÁ, redaktorka
Fotopast na strom umístili lesníci kvůli sčítání zvěře před krmelištěm. Čekali, že na záběrech uvidí srnce, daňky a prasata. K jejich překvapení to ale bylo jiné zvíře.

Stanislav SUDA, ředitel, Lesy města Rokycan
Vlk se tady v životě nevyskytoval, takže jsme čekali na posouzení odborníků z plzeňské ZOO, s kterýma spolupracujeme, a ti se vyjádřili, že na 99,9 % se jedná opravdu o vlka.

Václav BLECHA, majitel fotopasti, Lesy města Rokycan
Domníváme se, že vlk byl starý okolo tří let, jedná se o mladého vlka, který hledá fenu, samici.

Alex HRDINOVÁ, redaktorka
Fotopast zachytila šelmu během noci právě v těchto místech, v polesí Čilina na Rokycansku. Podle odborníků může jít o stejného vlka, který před několika týdny napadl berana na farmě ve Vochově. Tehdy zvíře přeskočilo ohradník a prokouslo hrdlo největšímu beranovi ze stáda. Ráno torzo zvířete našel šokovaný majitel. Že mu samce ovce vřesové zakousl vlk, potvrdil i odbor životního prostředí.

Radek ŘÍHA, majitel farmy ve Vochově
Podle vyjádření pana Vlčka, který se vyjádřil v tom smyslu, že by to měl být samec, který byl vyhnán od smečky, aby si našel novou samici, tak to odpovídá, že by to mohl být řešení.

Stanislav SUDA, ředitel, Lesy města Rokycan
Pro nás to víceméně nic moc neznamená, jako nebojíme se toho, nebojíme se chodit do lesa, protože vlk je mimořádně plaché zvíře.

Alex HRDINOVÁ, redaktorka
Odkud vlk přišel a kam má namířeno, nikdo neví. Každý den může překonat i třicetikilometrovou vzdálenost. Podle zoologů ale vlci samotáři, kteří se přiblíží k velkým městům, nemívají šťastný osud. Jejich životy většinou končí pod koly projíždějících aut. Alex Hrdinová, televize Prima.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Nové OOP plošně prodlužuje povinnost zalesnění na 5 let, přináší další změny

Nové OOP plošně prodlužuje povinnost zalesnění na 5 let, přináší další změny

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství (MZe) 3. 4. 2020 vydalo nové opatření obecné povahy, kterým prodlužuje lhůty k zalesnění kalamitních holin a uvolňuje pravidla přenosu sadebního materiálu na...

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava prudce stoupá

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava prudce stoupá

Lesnictví

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava (NP) prudce stoupá. Zatímco v roce 2002 jich připadalo na jeden hektar 3700, nyní je jich na stejnou...

Lesy ČR zahajují podcastový kanál Uchem v mechu

Lesy ČR zahajují podcastový kanál Uchem v mechu

Lesnictví

Vlastní podcastový kanál UCHEM V MECHU mají od dubna jako první státní podnik v zemi Lesy České republiky. Odstartoval rozhovorem s generálním ředitelem Josefem Vojáčkem.

Na ošetřovné mají nárok i živnostníci v zemědělství a lesnictví

Na ošetřovné mají nárok i živnostníci v zemědělství a lesnictví

Lesnictví

Nárok na ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) v rámci programu na podporu malých podniků postižených šířením koronaviru mají nově také zemědělci a lesníci...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby