Přihlásit

Lesní společnost Přimda má málo práce (ČT 1)

Název: Lesní společnost Přimda má málo práce
Zdroj: ČT 1
Datum: 11.01.2007
Autor: Zdeněk Soukup
Moderátor: Eva Souhradová
Relace: Události v regionu - Praha

Moderátor
Lesní společnost Přimda má málo práce. Lesy ČR jí pro těžbu ve svých lesích nevybraly a firma tak propustila polovinu zaměstnanců. Podobně jsou na tom i další firmy v západočeském regionu. Ve výběrových řízeních se rozhodlo, že zde 80 % státního dřeva bude těžit východočeská firma LESS & FOREST.

Autor
Řidič těžebního stroje Rudolf Taušer dokončuje malou zakázku pro soukromého vlastníka lesa. Za týden už bude porážet stromy v Irsku.

Jindřich Stejskal, ředitel, Lesní společnost Přimda:
Bylo by logické zůstávat na místě, kde mám zázemí, ale ekonomická situace nám nedává jinou šanci. Máme nainvestováno do strojů 168 mil. Kč.

Autor
Lesní společnost musela propustit 150 z 300 zaměstnanců. Ty vítězná firma neoslovila.

Eduard Šimůnek, analytik, Úřad práce Tachov:
Uplatnění se snadno nenajde, protože jsou to lidé se základním vzděláním, maximálně vyučení.

Autor
Starosty z regionu většinou výsledek tendru na hospodaření ve státních lesích překvapil. Poukazují na to, že lesy byly vždy zdrojem obživy místních obyvatel.

Miloslav Kunt /KSČM/, starosta Přimdy:
Nejde jenom o ty lidi. Jde o to, že když tam někdo bude hospodařit jenom na rok, tak samozřejmě se bude snažit les drancovat.

Jindřich Stejskal, ředitel, Lesní společnost Přimda:
Měly by to být dlouhodobé smlouvy, aby si firma mohla vytvořit zázemí, mohla si najmout místní lidi, kteří jsou nejlepší.

Autor
Lesní společnost Přimda posílá své lidi na svoz dřeva do Rakouska. Rozbíhá těžbu na Ukrajině a usiluje o krátkodobé lesnické práce ve Francii, Belgii a Švédsku.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Proběhla jarní aktualizace Kůrovcové mapy

Proběhla jarní aktualizace Kůrovcové mapy

Lesnictví

Kůrovcová mapa (www.kurovcovamapa.cz) byla jako provozní testování nových způsobů využití satelitních snímků v boji s kůrovcovou kalamitou spuštěna na konci roku 2018. V dubnu 2019...

Petr Král: Kalamitu u VLS musíme zmáknout

Petr Král: Kalamitu u VLS musíme zmáknout

Lesnictví

Ředitel Vojenských lesů a statků Petr Král komentoval žádost Lesnické práce o rozhovor s úsměvem a komentářem, že „lepší" období jsme si vybrat nemohli. Ve...

MZe slíbilo vyplácení podpory nestátním vlastníkům lesů do konce roku

MZe slíbilo vyplácení podpory nestátním vlastníkům lesů do konce roku

Lesnictví

Tři miliardy korun, o jejichž vyčlenění ze státního rozpočtu na boj s kůrovcovou kalamitou se vyjednává, by bylo podle ministerstva zemědělství možné uvolnit koncem roku...

Politici jednali na Vysočině o stavu a podpoře lesů

Politici jednali na Vysočině o stavu a podpoře lesů

Lesnictví

Ministr zemědělství Miroslav Toman uvedl na pracovním výjezdu vlády na Vysočinu 15. 5., že letos chce Ministerstvo zemědělství (MZe) podpořit správné hospodaření v lesích částkou...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby