Přihlásit

Muž, jenž chce spojit Prahu a Ostravu (Ekonom.cz)

Patří k těm, jimž média přisoudila místopředsednické křeslo ještě před samotným kongresem ODS. Na rozdíl od kolegů Vodrážky, Kuby a Cabrnocha je však skutečně získal.

 

Zastupitel Moravskoslezského kraje Pavel Drobil (38) slibuje, že se rozkročí od Prahy až po Ostravu a že vytvoří spojnici mezi stranou v regionu a vládou.

 

Advokát se zaměřením na obchodní právo vstoupil do ODS v roce 2000 (předtím byl krátce členem US-DEU). Za deset let stihl slušnou stranickou kariéru, na vyšší příčky postupuje vlastně každý druhý rok.

 

První zkušenosti s regionální politikou získal jako bohumínský zastupitel (od roku 2002), o dva roky později začal získávat zkušenosti na krajské úrovni. Byl radním a náměstkem pro ekonomický rozvoj a evropské struktury tehdejšího hejtmana Evžena Tošenovského. Vedl například klíčové jednání, aby továrna Hyundai byla právě na severní Moravě.

 

Rok 2006 byl pro Drobila mezníkem, kdy se dostal do širšího vedení strany, do výkonné rady, která je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy.

 

O rok později byl mj. zvolen předsedou dozorčí rady Lesů ČR, státního podniku proslulého podivnými tendry a obchody.

 

Nový předseda ODS Petr Nečas si na kongresu řekl o místopředsedy, se kterými chce přeměnit stranu, a všechny dostal. Nejsilnější pražská buňka přitom vyšla naprázdno.

 

Otázkou zůstává, zda se vyšachování tradičně nejsilnějších stranických organizací z vedení nemůže obrátit proti vládě. Pavel Drobil to nevidí jako pravděpodobné: Neumím si představit, že by nezvolení kohokoli a zvolení někoho jiného mělo negativním způsobem ovlivnit jednání o vládě,« je přesvědčen.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Nové OOP plošně prodlužuje povinnost zalesnění na 5 let, přináší další změny

Nové OOP plošně prodlužuje povinnost zalesnění na 5 let, přináší další změny

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství (MZe) 3. 4. 2020 vydalo nové opatření obecné povahy, kterým prodlužuje lhůty k zalesnění kalamitních holin a uvolňuje pravidla přenosu sadebního materiálu na...

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava prudce stoupá

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava prudce stoupá

Lesnictví

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava (NP) prudce stoupá. Zatímco v roce 2002 jich připadalo na jeden hektar 3700, nyní je jich na stejnou...

Lesy ČR zahajují podcastový kanál Uchem v mechu

Lesy ČR zahajují podcastový kanál Uchem v mechu

Lesnictví

Vlastní podcastový kanál UCHEM V MECHU mají od dubna jako první státní podnik v zemi Lesy České republiky. Odstartoval rozhovorem s generálním ředitelem Josefem Vojáčkem.

Na ošetřovné mají nárok i živnostníci v zemědělství a lesnictví

Na ošetřovné mají nárok i živnostníci v zemědělství a lesnictví

Lesnictví

Nárok na ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) v rámci programu na podporu malých podniků postižených šířením koronaviru mají nově také zemědělci a lesníci...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby