Přihlásit

Novela přinese genocidu zvěře, tvrdí myslivci (Brněnský deník)

Jihomoravští myslivci kritizují novelu zákona o lesích. Podle nich přijdou o právo rozhodovat o zvěři. Hovoří o vyvlastnění.
Jižní Morava – K vystřílení, až genocidě zvěře povede podle brněnského myslivce Bohumila Straky novela zákona o lesích, která má za cíl řešit aktuální kůrovcovou kalamitu. Minulý týden ji odhlasovali poslanci, nyní o ní budou rozhodovat senátoři.

Myslivcům na jihu Moravy vadí především přílepek, který zasáhl do zákona o myslivosti a zbavil vlastníky honiteb a lovce práva mysliveckého plánování ve prospěch státu.

Myslivci tvrdí, že vlastníci a uživatelé honiteb už nebudou podle novely rozhodovat o tom, jaká zvěř a v jakých počtech bude v jejich honitbách žít a kolik jí budou lovit. „Poslanci přílepek předložili až do třetího čtení, což vyloučilo jakoukoli odbornou diskuzi. Zásadně mění stávající pojetí myslivosti," uvedl mluvčí Českomoravské myslivecké jednoty Vlastimil Waic.

Celý článek najdete v Brněnském deníku.

Komentáře   

+3 # Máchal 2019-09-20 14:08
To je křiku kolem chybějící zevrubné diskuze s odbornou veřejností. Mluví se o tom už léta a třeba takový Národní lesnický program, schválený už více než 10 let, berou takoví jen jako úsměvné dílko do šuplíku. S tím, že něco takového se do praxe a natvrdo do legislativy nikdy přes mocné lobbystické páky nemůže dostat. No uvidíme, co bude dál...
+6 # Starý 2019-09-19 20:45
Už se ztrácím, zvěř je nikoho - já říkám státu..., až po ulovení je myslivce, který ji strčí do mrazáku a zbaští, či z ní má užitek a ne malý.

U nás není bažant, králík, koroptev a další, co se zdarma nepase na stromech a neškodí loupáním a ohryzem... a toto myslivce již desítky let netrápí???


Při snížení stavů, kdo trpí menším množstvím živé zvěře? Stát a nebo nikdo přeci, tak o čem je řeč.


Ledaže si myslivci již zvěř vysazují a pod zástěrkou že je zvěř "ničí" nám za chvilku nechají zničit všechny lesy a stromy mimo les.
A pak jde o spárkatou ...jak se o ni starají? Vyjma olova?


Jak zbrojí a konají ve prospěch drobné zvěře. U každé vsi dříve byla bažantnice, kde se drobná zvěř chovala a množila. Denně o ni bylo pečováno a byla krmena a napájena. V honitbách pravidelně zásobované zásypy a dnes již běžný člověk neví ani co je zásyp???

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe spustilo příjem žádostí o finanční příspěvek na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity

MZe spustilo příjem žádostí o finanční příspěvek na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity

Lesnictví

Celkem 2,5 miliardy korun dostanou podle Ministerstva zemědělství letos a v příštím roce nestátní vlastníci lesů na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity. Žádosti o podporu se...

Podzimní aktualizace kůrovcové mapy zveřejněna

Podzimní aktualizace kůrovcové mapy zveřejněna

Lesnictví

Na základě analýzy satelitních dat Planet ze září 2019 byla pracovištěm Dálkového průzkumu země ÚHÚL provedena detekce jehličnatých těžeb za rozdílové období září 2018 až...

Lesy ČR dostaly výjimku ke kůrovcové těžbě v Boubínském pralese

Lesy ČR dostaly výjimku ke kůrovcové těžbě v Boubínském pralese

Lesnictví

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dostal podle Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský...

V NP Šumava se letos zpracovalo přes 180 000 kubíků kůrovcového dříví

V NP Šumava se letos zpracovalo přes 180 000 kubíků kůrovcového dříví

Lesnictví

Správa Národního parku Šumava letos doposud zpracovala 187 000 m3 kůrovcem napadeného dříví. Oproti roku 2018 je to téměř čtyřnásobný nárůst kůrovcových těžeb.

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby