Přihlásit

Podnikatel chtěl pokutu uhradit za ředitele (Mladá fronta Dnes)

Název: Podnikatel chtěl pokutu uhradit za ředitele
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 09.01.2007
Autor: (vj)
Rubrika: Jižní Čechy

Šumava - I když ředitel šumavského národního parku Alois Pavlíčko dostane několikatisícovou pokutu za povolení tréninku české běžkařky Kateřiny Neumannové v nejpřísněji chráněných místech Šumavy, nemusel by o peníze přijít. Dostal totiž nabídku od pražského podnikatele, který stojí na jeho straně a říká: Spor se mi zdá nesmyslný, pokutu či srážku z odměn za vás zaplatím. Ředitel to ale odmítl.
 Když pražský podnikatel Josef Šindelář zaslechl, že se na Šumavě rozhořel spor ředitele Aloise Pavlíčka a ministerských úředníků ohledně tréninku Neumannové nedaleko Modravy v místech zvaných Pytlácký roh, řekl si, že trest, který ředitel za ústní povolení Katčina tréninku dostane, uhradí.

Šéf národního parku přijde o část odměn

"Přijde mi ten spor jako naprosto absurdní. Kateřina Neumannová jela v místech, kde vede asfaltová silnice, stejně tak její trenér a ostatní lyžaři. Kdyby se raději Hnutí DUHA staralo, o co má, a ministerstvo neřešilo takové nesmyslné kauzy. Proto jsem řediteli nabídl, že pokutu, kterou dostane, uhradím," řekl podnikatel ve stavebnictví, který jezdí na Šumavu lyžovat.
 Pavlíčka bude povolení stát několik tisíc korun. Ty mu srazí ministerstvo z odměn. "Několikrát ročně poskytujeme mimořádné odměny a řediteli několik tisíc korun srazím," řekl náměstek ministerstva František Pojer.
 Ředitel Pavlíčko nabídky pražského podnikatele ale nevyužije. Nepřipadá mu to morální. "Děkuji za podporu, ale nabídky nevyužiji. Je samozřejmě potěšující, že se lidé o Šumavu zajímají a v dané chvíli berou kauzu s nadhledem, ale nechat si uhradit pokutu by nebylo správné," řekl.
 Na druhou stranu existuje i skupina lidí, která vyzvala ředitele, aby odstoupil. Otevřený dopis mu poslalo sdružení Šumava 21, jehož předsedou je Jiří Štich, jednatel společnosti Timber, která těží dřevo.
Pavlíčkovi odpůrci například reorganizaci v parku nazvali zbavování se nepohodlných pracovníků nebo ho obvinili, že si do rady parku dosazuje lidi, s nimiž má dobré osobní vztahy a prosazují jeho názory. "Celé tři roky předvádí přehršel manažerských neschopností. Tomu se nemůže nikdo z jeho předchůdců rovnat," řekl Štich na adresu ředitele.
 Ředitel Pavlíčko vůbec na dopis, o kterém se včera dozvěděl až od MF DNES, nechce reagovat: "Pokud chtějí dávat návrh na mé odvolání, mohou jej poslat ministrovi, který je mým nadřízeným. Šumava 21 je účelově založená organizace, která napadá veškerá rozhodnutí správy parku."

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Petr Král: Kalamitu u VLS musíme zmáknout

Petr Král: Kalamitu u VLS musíme zmáknout

Lesnictví

Ředitel Vojenských lesů a statků Petr Král komentoval žádost Lesnické práce o rozhovor s úsměvem a komentářem, že „lepší" období jsme si vybrat nemohli. Ve...

MZe slíbilo vyplácení podpory nestátním vlastníkům lesů do konce roku

MZe slíbilo vyplácení podpory nestátním vlastníkům lesů do konce roku

Lesnictví

Aktualizováno. Tři miliardy korun, o jejichž vyčlenění ze státního rozpočtu na boj s kůrovcovou kalamitou se vyjednává, by bylo podle ministerstva zemědělství možné uvolnit koncem...

Politici jednali na Vysočině o stavu a podpoře lesů

Politici jednali na Vysočině o stavu a podpoře lesů

Lesnictví

Průběžně aktualizováno. Ministr zemědělství Miroslav Toman uvedl na pracovním výjezdu vlády na Vysočinu 15. 5., že letos chce Ministerstvo zemědělství (MZe) podpořit správné hospodaření v...

U Bzence začalo rojení milionů chroustů maďalových

U Bzence začalo rojení milionů chroustů maďalových

Lesnictví

Aktualizováno 11. 5. U Bzence na Hodonínsku začalo očekávané líhnutí milionů chroustů maďalových, jejich larvy v následujících letech poškodí kořenový systém stromů. Jen za poslední...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby