Přihlásit

Podnikatel chtěl pokutu uhradit za ředitele (Mladá fronta Dnes)

Název: Podnikatel chtěl pokutu uhradit za ředitele
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 09.01.2007
Autor: (vj)
Rubrika: Jižní Čechy

Šumava - I když ředitel šumavského národního parku Alois Pavlíčko dostane několikatisícovou pokutu za povolení tréninku české běžkařky Kateřiny Neumannové v nejpřísněji chráněných místech Šumavy, nemusel by o peníze přijít. Dostal totiž nabídku od pražského podnikatele, který stojí na jeho straně a říká: Spor se mi zdá nesmyslný, pokutu či srážku z odměn za vás zaplatím. Ředitel to ale odmítl.
 Když pražský podnikatel Josef Šindelář zaslechl, že se na Šumavě rozhořel spor ředitele Aloise Pavlíčka a ministerských úředníků ohledně tréninku Neumannové nedaleko Modravy v místech zvaných Pytlácký roh, řekl si, že trest, který ředitel za ústní povolení Katčina tréninku dostane, uhradí.

Šéf národního parku přijde o část odměn

"Přijde mi ten spor jako naprosto absurdní. Kateřina Neumannová jela v místech, kde vede asfaltová silnice, stejně tak její trenér a ostatní lyžaři. Kdyby se raději Hnutí DUHA staralo, o co má, a ministerstvo neřešilo takové nesmyslné kauzy. Proto jsem řediteli nabídl, že pokutu, kterou dostane, uhradím," řekl podnikatel ve stavebnictví, který jezdí na Šumavu lyžovat.
 Pavlíčka bude povolení stát několik tisíc korun. Ty mu srazí ministerstvo z odměn. "Několikrát ročně poskytujeme mimořádné odměny a řediteli několik tisíc korun srazím," řekl náměstek ministerstva František Pojer.
 Ředitel Pavlíčko nabídky pražského podnikatele ale nevyužije. Nepřipadá mu to morální. "Děkuji za podporu, ale nabídky nevyužiji. Je samozřejmě potěšující, že se lidé o Šumavu zajímají a v dané chvíli berou kauzu s nadhledem, ale nechat si uhradit pokutu by nebylo správné," řekl.
 Na druhou stranu existuje i skupina lidí, která vyzvala ředitele, aby odstoupil. Otevřený dopis mu poslalo sdružení Šumava 21, jehož předsedou je Jiří Štich, jednatel společnosti Timber, která těží dřevo.
Pavlíčkovi odpůrci například reorganizaci v parku nazvali zbavování se nepohodlných pracovníků nebo ho obvinili, že si do rady parku dosazuje lidi, s nimiž má dobré osobní vztahy a prosazují jeho názory. "Celé tři roky předvádí přehršel manažerských neschopností. Tomu se nemůže nikdo z jeho předchůdců rovnat," řekl Štich na adresu ředitele.
 Ředitel Pavlíčko vůbec na dopis, o kterém se včera dozvěděl až od MF DNES, nechce reagovat: "Pokud chtějí dávat návrh na mé odvolání, mohou jej poslat ministrovi, který je mým nadřízeným. Šumava 21 je účelově založená organizace, která napadá veškerá rozhodnutí správy parku."

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - jižní Čechy

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Senát umožnil účinnější zásahy proti kůrovcové kalamitě

Senát umožnil účinnější zásahy proti kůrovcové kalamitě

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství zřejmě bude moci kvůli boji s kůrovcem přijímat opatření obecné povahy, kterými zasáhne do zákonného rámce hospodaření v lesích. Zásahy by se týkaly...

SVOL požaduje zvýšení dotací pro lesníky v roce 2020 na pět miliard

SVOL požaduje zvýšení dotací pro lesníky v roce 2020 na pět miliard

Lesnictví

Aktualizováno 20. 3. Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR požaduje od státu na příští rok pro lesníky pět miliard korun na obnovu lesa...

Sněmovna podpořila vládní návrh na rychlejší opatření proti kůrovci

Sněmovna podpořila vládní návrh na rychlejší opatření proti kůrovci

Lesnictví

Opatření podporující boj s kůrovcovou kalamitou asi budou moci nově stanovit ministerstvo zemědělství, krajské úřady a obce s rozšířenou působností. Opatření by měla okamžitou platnost...

Lesníci sčítají škody po vichřici Eberhard

Lesníci sčítají škody po vichřici Eberhard

Lesnictví

Aktualizováno 15. 3. Vichřice Eberhard poničila z neděle na pondělí státnímu podniku Lesy ČR asi milion metrů krychlových dříví. Pro celé území České republiky to...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby