Přihlásit

Přírodou založené lesy budou proti změně klimatu odolnější (denikreferendum.cz)

Národní park České Švýcarsko „zdědil" po předchozích hospodářích, kteří se nepoučili z velké katastrofy minulého století, značnou plochu pokrytou smrkovými monokulturami. Ty nyní masivně hynou. Jaké řešení park zvolil?

Projevy globálních klimatických změn můžeme v současnosti kolem sebe pozorovat téměř každý den. Častější a extrémnější klimatické jevy jako sucho nebo vichřice viditelně postihují zdejší přírodu, pod velkým tlakem se ocitají lesy. V některých oblastech jsme svědky plošného a kalamitního rozpadu smrkových a borových porostů. Jak na tuto situaci reagují vedení národních parků, nejcennějších přírodních území v České republice, a jaká řešení volí?

Celý článek najdete zde.

Komentáře   

+3 # Starý 2019-07-25 12:30
Jistě, nebudu -li, muset platit daně a o les pečovat, tak nemám problém jako tito, o les přestat pečovat a budu se těšit z přírodních poměrů a dotačních podpor za bezzásahovost, budu zakazovat lidem chodit do lesa z důvodu ochrany tetřeva a třeba i vrabce, kteří za chvilku budou unikátní.... a tak dál a dál at absurdum - na to vše lehce dojde při tomto kocourkovském hospodaření.

Co takto návrh - páni ministři, v polích již nejsou žížali, ptáci, hmyz ..., tak zakážeme vstup veškeré veřejnosti do lesů, tam se ještě něco najde !!! Je třeba chránit tuto říši, jinak sami pojdem.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe spustilo příjem žádostí o finanční příspěvek na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity

MZe spustilo příjem žádostí o finanční příspěvek na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity

Lesnictví

Celkem 2,5 miliardy korun dostanou podle Ministerstva zemědělství letos a v příštím roce nestátní vlastníci lesů na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity. Žádosti o podporu se...

Podzimní aktualizace kůrovcové mapy zveřejněna

Podzimní aktualizace kůrovcové mapy zveřejněna

Lesnictví

Na základě analýzy satelitních dat Planet ze září 2019 byla pracovištěm Dálkového průzkumu země ÚHÚL provedena detekce jehličnatých těžeb za rozdílové období září 2018 až...

Lesy ČR dostaly výjimku ke kůrovcové těžbě v Boubínském pralese

Lesy ČR dostaly výjimku ke kůrovcové těžbě v Boubínském pralese

Lesnictví

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dostal podle Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský...

V NP Šumava se letos zpracovalo přes 180 000 kubíků kůrovcového dříví

V NP Šumava se letos zpracovalo přes 180 000 kubíků kůrovcového dříví

Lesnictví

Správa Národního parku Šumava letos doposud zpracovala 187 000 m3 kůrovcem napadeného dříví. Oproti roku 2018 je to téměř čtyřnásobný nárůst kůrovcových těžeb.

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby