logo Silvarium tisk

Národní park České Švýcarsko „zdědil" po předchozích hospodářích, kteří se nepoučili z velké katastrofy minulého století, značnou plochu pokrytou smrkovými monokulturami. Ty nyní masivně hynou. Jaké řešení park zvolil?

Projevy globálních klimatických změn můžeme v současnosti kolem sebe pozorovat téměř každý den. Častější a extrémnější klimatické jevy jako sucho nebo vichřice viditelně postihují zdejší přírodu, pod velkým tlakem se ocitají lesy. V některých oblastech jsme svědky plošného a kalamitního rozpadu smrkových a borových porostů. Jak na tuto situaci reagují vedení národních parků, nejcennějších přírodních území v České republice, a jaká řešení volí?

Celý článek najdete zde.

Komentáře  

+3 # Starý 2019-07-25 12:30
Jistě, nebudu -li, muset platit daně a o les pečovat, tak nemám problém jako tito, o les přestat pečovat a budu se těšit z přírodních poměrů a dotačních podpor za bezzásahovost, budu zakazovat lidem chodit do lesa z důvodu ochrany tetřeva a třeba i vrabce, kteří za chvilku budou unikátní.... a tak dál a dál at absurdum - na to vše lehce dojde při tomto kocourkovském hospodaření.

Co takto návrh - páni ministři, v polích již nejsou žížali, ptáci, hmyz ..., tak zakážeme vstup veškeré veřejnosti do lesů, tam se ještě něco najde !!! Je třeba chránit tuto říši, jinak sami pojdem.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Může Vám být aplikace ClimRisk užitečná při Vaší péči les?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě