Přihlásit

Sazeničkou za příští les. Do obnovy se může naráz v jeden den zapojit každý (seznamzpravy.cz)

Lesy se potýkají s kalamitou, jakou české lesnictví nepamatuje. I proto se společnost Lesy České republiky rozhodla uspořádat Den za obnovu lesa. Každý se může zapojit 19. října vysazením třeba jediné sazeničky.

V sobotu 19. října bude na čtrnácti místech Česka připraveno 800 lesníků, kteří se budou věnovat veřejnosti. „Půjde o místa, která je potřeba zalesnit. Zároveň je zde potřeba uklidit, opravit oplocenky, je potřeba uklidit klestí, které se tam nachází po kalamitní těžbě," říká mluvčí Lesů ČR Eva Jouklová.

Hlavním smyslem akce je projevit zájem o obnovu lesa a o nový les. O to, jaké lesy vysazujeme a v jakých lesích budou chodit naše děti, vnuci, pravnuci. „Nejde nám o žádná kvanta lidí, nejde o žádné dostihy. Jestli na jedno místo přijdou dva tisíce lidí nebo pět set lidí, na tom vůbec nezáleží. Skutečně chceme jen vybudit veřejnost, aby projevila zájem o lesy," uvedla Eva Jouklová.

Celý článek najdete zde.

Komentáře   

+1 # Hroch 2019-09-23 20:56
Sázim porád. Ale to sucho to kazí.
Teď sem to všechno celou neděli zalejval...
+1 # Máchal 2019-09-23 15:17
Když mi to vyjde, vyrazím tam s dětma. Sázení stromků a povědomí o oplocenkách a dalších věcech jim prospěje. Určitě lepší a pro pozitvní vztah k lesu účelnější, než záměr zakázat / zpoplatnit vstup do lesa, nebo nadávání (jakkoliv někdy oprávněné) na systémové vady lesnictví.
+6 # zelení hájové 2019-09-23 12:52
Alibismus !!!

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

MZe spustilo příjem žádostí o finanční příspěvek na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity

MZe spustilo příjem žádostí o finanční příspěvek na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity

Lesnictví

Celkem 2,5 miliardy korun dostanou podle Ministerstva zemědělství letos a v příštím roce nestátní vlastníci lesů na zmírnění dopadů kůrovcové kalamity. Žádosti o podporu se...

Podzimní aktualizace kůrovcové mapy zveřejněna

Podzimní aktualizace kůrovcové mapy zveřejněna

Lesnictví

Na základě analýzy satelitních dat Planet ze září 2019 byla pracovištěm Dálkového průzkumu země ÚHÚL provedena detekce jehličnatých těžeb za rozdílové období září 2018 až...

Lesy ČR dostaly výjimku ke kůrovcové těžbě v Boubínském pralese

Lesy ČR dostaly výjimku ke kůrovcové těžbě v Boubínském pralese

Lesnictví

Státní podnik Lesy České republiky (LČR) dostal podle Hnutí Duha od CHKO Šumava výjimku pro kácení na většině území v jihočeské národní přírodní rezervaci Boubínský...

V NP Šumava se letos zpracovalo přes 180 000 kubíků kůrovcového dříví

V NP Šumava se letos zpracovalo přes 180 000 kubíků kůrovcového dříví

Lesnictví

Správa Národního parku Šumava letos doposud zpracovala 187 000 m3 kůrovcem napadeného dříví. Oproti roku 2018 je to téměř čtyřnásobný nárůst kůrovcových těžeb.

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby