Přihlásit

Starosta Sobíňova žádá náhradu škody za zničenou cestu (Právo)

Název: Starosta Sobíňova žádá náhradu škody za zničenou cestu
Zdroj: Právo
Datum: 16.01.2007
Autor: (mat)
Rubrika: Vysočina

Těžké náklady chtěl po místních komunikacích vozit pražský přepravce

SOBÍŇOV - Téměř v zárodku se podařilo starostovi Sobíňova na Havlíčkobrodsku zabránit převážení klád nákladními vozy ze dvou lokalit přes obec na hlavní silnici.
 Těžké náklady chtěl po místních komunikacích vozit pražský přepravce, který těžbu koupil od Lesů ČR. Těžká mechanika stačila poškodit cestu v místní části Hlína a hráz rybníka. Obec se chystá žádat prostřednictvím státních lesů o náhradu škody.
 "Naštěstí jsme problém vyřešili, a to díky senátorovi Petru Pithartovi, který přijel a o problém se začal zajímat, a také díky starostovi Chotěboře Tomášovi Škarydovi. Je to spíše varování pro ostatní obce, tohle se totiž může stát všude," konstatoval sobíňovský starosta Václav Ležák (KSČM). Problém podle něho nastal ve chvíli, kdy se přepravce rozhodl převážet klády bez domluvy s obcí.
 "Měl velmi neslušné jednání a doufám, že už s ním nikdy nepřijdu do kontaktu. Kdyby přišel hned a společně jsme hledali cestu, kudy klády vyvézt, určitě bychom přišli na rozumné řešení a ke konfliktu by vůbec nemuselo dojít," vysvětlil Právu starosta.
 Jak upřesnil, jedná se o odvážení nákladů ze dvou místních částí - Sopoty a Hlína. Z obou lze klády vyvážet jinudy než přes obec. Společně se starostou nedaleké Chotěboře našel sobíňovský starosta řešení, že těžbu lze vozit přes opuštěný vojenský areál v chotěbořské místní části Bílek.
Jak dodal starosta Ležák, obec se postará o to, aby cesta v místní části Hlína, kterou v uplynulých dnech poškodila těžká technika, byla brzy opravena. Náklady se odhadují na 10 tisíc korun. Fakturu obec pošle Lesům ČR. "Pak už bude na nich, jak to zařídí. Peníze ale dostaneme," ubezpečil starosta.
 "Zatím k tomu nemůžu nic říci, protože o tomto problému toho moc nevím. Určitě se tím ale budu zabývat," řekl Právu lesní správce Jan Krejza.
 "Nedovedu si představit, jak by dopadly místní komunikace, kdyby po nich jezdilo jedno nákladní auto za druhým. To jsme nemohli dovolit. Silnice tady nejsou uzpůsobené na těžkou přepravu. Díky tomu, že je zde plynofikace a uhlí se sem již nedováží, nákladní doprava není nutná," podotkl starosta.

Regionální mutace| Právo - Vysočina

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Petr Král: Kalamitu u VLS musíme zmáknout

Petr Král: Kalamitu u VLS musíme zmáknout

Lesnictví

Ředitel Vojenských lesů a statků Petr Král komentoval žádost Lesnické práce o rozhovor s úsměvem a komentářem, že „lepší" období jsme si vybrat nemohli. Ve...

MZe slíbilo vyplácení podpory nestátním vlastníkům lesů do konce roku

MZe slíbilo vyplácení podpory nestátním vlastníkům lesů do konce roku

Lesnictví

Tři miliardy korun, o jejichž vyčlenění ze státního rozpočtu na boj s kůrovcovou kalamitou se vyjednává, by bylo podle ministerstva zemědělství možné uvolnit koncem roku...

Politici jednali na Vysočině o stavu a podpoře lesů

Politici jednali na Vysočině o stavu a podpoře lesů

Lesnictví

Ministr zemědělství Miroslav Toman uvedl na pracovním výjezdu vlády na Vysočinu 15. 5., že letos chce Ministerstvo zemědělství (MZe) podpořit správné hospodaření v lesích částkou...

U Bzence začalo rojení milionů chroustů maďalových

U Bzence začalo rojení milionů chroustů maďalových

Lesnictví

U Bzence na Hodonínsku začalo očekávané líhnutí milionů chroustů maďalových, jejich larvy v následujících letech poškodí kořenový systém stromů. Jen za poslední čtyři roky je...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby