Přihlásit

Státnímu podniku Lesy České republiky se podle dnes zveřejněných čísel loni propadl čistý zisk (ČRo Plus)

Vladimír KROC, moderátor 
Státnímu podniku Lesy České republiky se podle dnes zveřejněných čísel loni propadl čistý zisk na 70 000 000 Kč z předloňských více než tří miliard, což je nejhorší výsledek v novodobé historii podniku daný výrazným poklesem cen dřeva, který způsobila kůrovcová kalamita. A tržby se tak prudce propadly, přestože těžba dřeva vzrostla dodejme, že podniku patří téměř polovina lesů v zemi. A jeho ekonomickým ředitelem je Daniel Vlkanova dobrý večer. Dobrý večer můžu trochu rozvést jaké faktory především se podepsaly na rekordním propadu se nesou šesté balonky. 

Daniel VLKANOVA, ekonomický ředitel Lesy ČR 
Faktorů bylo samozřejmě několikráte nejdůležitější určitě bylo, že se na trhu prostor v tom roce 2018 objevilo velké množství dřeva, a to dřevo nekvalitního kůrovcovou na své podstatě zveřejněná data, včetně statického úřadu hovoří ho 26 milionech, když v minulosti to logicky očnímu +16 000 000, když máte velké množství dřeva, tak. Samozřejmě a vliv má tlak na ceny a vždyť nešly výrazně do desítek procent samozřejmě druhou část už doplavali, abyste nákladový položky a tam došlo k výraznému nárůstu cen prací, který se provádí vlastně. 

Vladimír KROC, moderátor 
Co mohl Lesy České republiky podnikového podnikají ve snaze zmírnit škody. 

Daniel VLKANOVA, ekonomický ředitel Lesy ČR 
Zmírnit škody myslíte v té kůrovcové kalamitě ano. V roce kalamitě tam lesníci znají nebo mají 10 5 kursu kalamitu zvládat pomalé výrazným fenoménem je prostě vliv počasí, že jo, který to celý nastartovalo se třema rokama je pravdou, že. Kalamita takového rozhovoru po posledních letech vůbec jako nebyla a misi ty opatření, který známe tak musíme důsledně důsledně prostě řešit dělat provozovat ale bohužel nejsme na tom trhu nebo jako vlastníci jediný tedy řada soukromých vlastníků, protože řeknu většina nebo ty poslední dnešní státníka všichni ruku v ruce prostě musí přiložit ruku dílu, takže pozváno do 70 všichni. 

Vladimír KROC, moderátor 
Se mu Douglase, promiňte, opřít o pomoc státu a nakolik by mohl přispět plán vlády vyčlenit na boj kůrovců kalamita až 3 miliardy korun v těch dalších. Letech víc. 

Daniel VLKANOVA, ekonomický ředitel Lesy ČR 
Těch není KZ peníze prý hovoříte tak jsou určeny právě pro nestátní vlastníky slabiny jsou určeny prostá a každá korunu říkám, které vložená do sebe lesu pomáhá má tím pádem životním prostředí pokud pomůže jim nastartováním prostě ta opatření pro. Obranná opatření proti kůrovci následnou obnovu tak dlouhé prospěch jiné. Služby peníze výhradně prostě jsou pro nestátní vlastníky. 

Vladimír KROC, moderátor 
Hospodářské noviny přitom poukazují na hlasy ekologů podle nich stát nevede boj s kůrovcem dostatečně důsledně, například pokud jde o údajně příliš krátkou lhůtu. Pro vysazování nových stromů vykácených oblastech údajně se také mají. Víc vysazovat ekologické klimaticky vhodné dřeviny a podobně. Jsou to opodstatněné podmínka vaše připomínky vašeho pohledu. 

Daniel VLKANOVA, ekonomický ředitel Lesy ČR 
Víte ono v roce 1930 zhruba před 90 rukama a neměli v České republice zhruba 300 000 000 kubíků zástup teď už má vzácnou přes 700 000 000, aby původní, a protože vlastníci teď o tom rozhodovali o tom prostě nasadili jsme, protože to vidím jako perspektivní dřevinu, takže to tady máme řekl tedy sklízíme, že bych se tam projeví i ten vliv toho kůrovce to je prostě fakt, kterým se prostě musíme poprat. A myslím si, že neexistuje u nás tady nikdo, kdo by dokázal a zodpovědně říct zcela pravdivě poctivě, že jenom jeho systém strana to znamená návrh ano. Způsobem udělat prostě pestřejší stabilnější porosty oko se snažíme s loňským roce vysadili víc než 40 % podivuje listnatých dřevin, takže na tom děláme, takže to není výhradně problém, který by prostě o příčině a pilnost města. 

Vladimír KROC, moderátor 
Říká ekonomický ředitel Lesů České republiky Daniel Vlkanova děkuju vám na shledanou.

 

Komentáře   

+6 # Máchal 2019-06-17 11:54
Ten článek buď prohnali nějakým robotem typu překladače ze zvuku do textu (a s dost špatným příjmem signálu), bez jakýchkoliv korektur, nebo to přepisoval nějaký jantar. Tam snad kromě prvních dvou nebo tří vět nemá ani jedna hlavu a patu.
+8 # BIRKE 2019-06-16 10:34
Teď brečej , viníci největší kalmity historie brečej . Byly doby před r.2008 kdy kalamity nebyly a zisk byl taky skorem nulovej . To ale zase nechal stát krásti v lese mafii pod dohledem LČR s.p.
+2 # Lynx 2019-06-18 22:40
Minimálně 1/10 dříví LČR mizí rukama firem, které provádějí práce.
LČR ani nehledají účinný způsob, jak tomu zabránit.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Sdružení lesních školkařů ČR se ohlíží za 25 lety své činnosti

Sdružení lesních školkařů ČR se ohlíží za 25 lety své činnosti

Lesnictví

V letošním roce slaví Sdružení lesních školkařů ČR, z.s., (SLŠ ČR) čtvrtstoletí své existence. Za tuto dobu významně přispělo ke zvýšení kvalifikace pracovníků v lesním...

Veletrh WOODTEC se letos konat nebude

Veletrh WOODTEC se letos konat nebude

Komerční zpráva

Šestnáctý ročník veletrhu WOODTEC, který se měl uskutečnit od 21. do 23. října 2020 na brněnském výstavišti, se v letošním roce konat nebude. Na zrušení...

Opětovné propojení znalostí zemědělství a lesnictví může prospět oběma oborům

Opětovné propojení znalostí zemědělství a lesnictví může prospět oběma oborům

Lesnictví

O agrolesnictví v našich podmínkách, hlavních benefitech, ale i rizicích, reálných možnostech zavádění agrolesnických systémů na lesní půdě či ekonomice tohoto způsobu hospodaření si redaktorka...

MZe aktualizovalo červenou zónu lesů zasažených kůrovcem

MZe aktualizovalo červenou zónu lesů zasažených kůrovcem

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství (MZe) upravilo tzv. červenou zónu, pro kterou platí mimořádná opatření k řešení kalamitní situace v lesích. Jde o území, které je kůrovcem zasaženo...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR DECATHLON

Naše další weby