logo Silvarium tisk
Podtitulek: Přechody ve II. zóně do Bavorska či Rakouska jsou otevřeny nepřetržitě, uvažuje se také o I. zóně
Autor: Lukáš Marek
Rubrika: Titulní strana

Šumava/ Národní park se zřejmě ještě více otevře lidem. Některá místa v první zóně Národního parku Šumava by totiž mohla být prostupná na druhou stranu hranice do Bavorska či Rakouska.
Vedení Jihočeského kraje oznámilo, že se dohodlo se správou národního parku na otevření deseti nových přechodů. Jedná se například o Žďárecké jezírko, kudy by turisté přecházeli do Bavorska, či Schwarzenberský kanál sousedící s Rakouskem.

Zatím není jisté, kdy přesně by se mohlo deset nových míst otevřít. "Je důležité říci, že v druhé zóně národního parku jsou hranice prostupné kdekoli a kdykoli. Také je nutné dodat, že měsíc po vstupu do Schengenu toho turisté již hojně využívají. Těch míst, kde lze přejít hranici, je opravdu dostatek už nyní," vysvětlil Jan Konvička ze Správy NP a CHKO Šumava. Vymezený prostor II. zóny národního parku, kudy lze libovolně přecházet, je vyznačen na mapách Klubu českých turistů. Šumavské obce pak usilují například o prostupnost přes Modrý sloup, Javorní pilu, Roklanskou chalupu a další místa v klidové zóně.

Z toho, že by se mělo otevřít deset nových míst v první zóně národního parku, má radost například starostka Borových Lad Jana Hrazánková, která věří, že se nakonec podaří otevřít ještě více míst.
O celé záležitosti hovořil ihned po vstupu do schengenského prostoru také starosta Kvildy Václav Vostradovský. "Pokud se podaří Šumava tímto způsobem více zpřístupnit, bude to veliký přínos zejména pro turismus," hodnotil.
Právě ze zvýšení cestovního ruchu by měly profitovat některé šumavské obce, do kterých by více turistů přineslo také více peněz.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě