Přihlásit

V nákupu terénních vozidel KRNAP odmítá pochybení

Název: V nákupu terénních vozidel KRNAP odmítá pochybení
Zdroj: Turnovský a semilský deník
Datum: 05.01.2007
Autor: (ver)
Rubrika: Turnovsko a Semilsko
Krkonoše - Správa Krkonošského národního parku se brání nařčení, že nakoupila terénní auta za takřka deset milionů korun bez výběrového řízení. Nejvyšší kontrolní úřad celou záležitost zatím prošetřuje.
Kauza o možném pochybení vychází z faktu, že Správa KRNAP v roce 2003 uzavřela smlouvu o nákupu terénních vozidel s firmou, která v témže roce neprošla výběrovým řízením.
"Vzhledem k tomu, že jsme do dnešního dne neobdrželi oficiální zprávu od Nejvyššího kontrolního úřadu, neměli jsme možnost se seznámit s výsledkem, a tudíž ani obhájit svůj postup," uvedl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.
Smlouva, které se kauza nákupu terénních automobilů týká, byla uzavřena v roce 1997. Podle Správy KRNAP výherce vzešel z oficiální veřejné soutěže.
Výhercem se stala firma distribuující vozidla značky Toyota. Smlouva byla uzavřena na dobu neurčitou tehdejším statutárním ředitelem Správy KRNAP Lábkem.
Ten však ze své funkce odešel po tragické dopravní nehoděvroce 2003.
Nově jmenované vedení s výhercem veřejné soutěže uzavřelo novou smlouvu.
"Právní zástupce se domnívá, že k uzavření nového, dokumentu nebylo nutné vypisovat nové výběrové řízení. Ve smlouvě se změnili pouze zástupci Správy KRNAP," vysvětluje Drahný.
Tento postup však byl Nejvyšším kontrolním úřadem zpochybněn.
"Správa KRNAP při nákupu terénních automobilů nepostupovala v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek," citovala včera ČTK výrok kontrolorů.
"Když byla vybrána cenově nejvýhodnější nabídka, postupovalo se zcela v souladu se zákonem," namítá mluvčí KRNAP.


Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Petr Král: Kalamitu u VLS musíme zmáknout

Petr Král: Kalamitu u VLS musíme zmáknout

Lesnictví

Ředitel Vojenských lesů a statků Petr Král komentoval žádost Lesnické práce o rozhovor s úsměvem a komentářem, že „lepší" období jsme si vybrat nemohli. Ve...

MZe slíbilo vyplácení podpory nestátním vlastníkům lesů do konce roku

MZe slíbilo vyplácení podpory nestátním vlastníkům lesů do konce roku

Lesnictví

Aktualizováno. Tři miliardy korun, o jejichž vyčlenění ze státního rozpočtu na boj s kůrovcovou kalamitou se vyjednává, by bylo podle ministerstva zemědělství možné uvolnit koncem...

Politici jednali na Vysočině o stavu a podpoře lesů

Politici jednali na Vysočině o stavu a podpoře lesů

Lesnictví

Průběžně aktualizováno. Ministr zemědělství Miroslav Toman uvedl na pracovním výjezdu vlády na Vysočinu 15. 5., že letos chce Ministerstvo zemědělství (MZe) podpořit správné hospodaření v...

U Bzence začalo rojení milionů chroustů maďalových

U Bzence začalo rojení milionů chroustů maďalových

Lesnictví

Aktualizováno 11. 5. U Bzence na Hodonínsku začalo očekávané líhnutí milionů chroustů maďalových, jejich larvy v následujících letech poškodí kořenový systém stromů. Jen za poslední...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby