Přihlásit

V nákupu terénních vozidel KRNAP odmítá pochybení

Název: V nákupu terénních vozidel KRNAP odmítá pochybení
Zdroj: Turnovský a semilský deník
Datum: 05.01.2007
Autor: (ver)
Rubrika: Turnovsko a Semilsko
Krkonoše - Správa Krkonošského národního parku se brání nařčení, že nakoupila terénní auta za takřka deset milionů korun bez výběrového řízení. Nejvyšší kontrolní úřad celou záležitost zatím prošetřuje.
Kauza o možném pochybení vychází z faktu, že Správa KRNAP v roce 2003 uzavřela smlouvu o nákupu terénních vozidel s firmou, která v témže roce neprošla výběrovým řízením.
"Vzhledem k tomu, že jsme do dnešního dne neobdrželi oficiální zprávu od Nejvyššího kontrolního úřadu, neměli jsme možnost se seznámit s výsledkem, a tudíž ani obhájit svůj postup," uvedl mluvčí Správy KRNAP Radek Drahný.
Smlouva, které se kauza nákupu terénních automobilů týká, byla uzavřena v roce 1997. Podle Správy KRNAP výherce vzešel z oficiální veřejné soutěže.
Výhercem se stala firma distribuující vozidla značky Toyota. Smlouva byla uzavřena na dobu neurčitou tehdejším statutárním ředitelem Správy KRNAP Lábkem.
Ten však ze své funkce odešel po tragické dopravní nehoděvroce 2003.
Nově jmenované vedení s výhercem veřejné soutěže uzavřelo novou smlouvu.
"Právní zástupce se domnívá, že k uzavření nového, dokumentu nebylo nutné vypisovat nové výběrové řízení. Ve smlouvě se změnili pouze zástupci Správy KRNAP," vysvětluje Drahný.
Tento postup však byl Nejvyšším kontrolním úřadem zpochybněn.
"Správa KRNAP při nákupu terénních automobilů nepostupovala v souladu se zákonem o zadávání veřejných zakázek," citovala včera ČTK výrok kontrolorů.
"Když byla vybrána cenově nejvýhodnější nabídka, postupovalo se zcela v souladu se zákonem," namítá mluvčí KRNAP.


Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

SVOL požaduje zvýšení dotací pro lesníky v roce 2020 na pět miliard

SVOL požaduje zvýšení dotací pro lesníky v roce 2020 na pět miliard

Lesnictví

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR požaduje od státu na příští rok pro lesníky pět miliard korun na obnovu lesa po kůrovcové kalamitě...

Sněmovna podpořila vládní návrh na rychlejší opatření proti kůrovci

Sněmovna podpořila vládní návrh na rychlejší opatření proti kůrovci

Lesnictví

Opatření podporující boj s kůrovcovou kalamitou asi budou moci nově stanovit ministerstvo zemědělství, krajské úřady a obce s rozšířenou působností. Opatření by měla okamžitou platnost...

Lesníci sčítají škody po vichřici Eberhard

Lesníci sčítají škody po vichřici Eberhard

Lesnictví

Aktualizováno 15. 3. Vichřice Eberhard poničila z neděle na pondělí státnímu podniku Lesy ČR asi milion metrů krychlových dříví. Pro celé území České republiky to...

Portál NEKRMBROUKA.CZ má pomoci s ochranou lesa drobným vlastníkům lesů

Portál NEKRMBROUKA.CZ má pomoci s ochranou lesa drobným vlastníkům lesů

Lesnictví

Nový projekt NEKRMBROUKA.CZ přináší drobným vlastníkům lesů bez lesnického vzdělání jednoduché a srozumitelné informace, jak postupovat v ochraně lesa v době kůrovcové kalamity a přispívá...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby