logo Silvarium tisk

Víkendový běžecký závod na Karlštejně ze seriálu Běhej lesy, jehož partnerem jsou Vojenské lesy a statky, běželo rekordních 1800 závodníků, tedy dva a půl krát více než v předcházejícím roce. Na čekací listině tak zůstalo 453 zájemců, na které se nedostalo i přes to, že původní kapacita běžeckého mítinku vedoucího kolem královského hradu Karlštejn a lomu Velká Amerika byla navýšena o stovky míst. Týden předem byla naplněna kapacita dětských závodů, poslední startovní čísla na obě dospělé distance byla vyprodána již 10. 5., tedy téměř 40 dní před samotným závodem.

Nyní se pořadatelé závodu i příznivci sportovního běhání v přírodě chystají do středočeské lesní lokality ve správě Vojenských lesů a statků. V sobotu 23. července je přivítá CHKO Brdy, bývalý vojenský újezd, který se na začátku roku otevřel veřejnosti.

Epicentrum závodů bude přímo na náhorní plošině u Padrťských rybníků a poběží se úchvatnými lesními lokalitami "středočeské Šumavy." Závod, který byl kapacitně připraven pro tisícovku běžců, je již měsíc předem vyprodán. Ještě včera zbývala k dispozici stovka startovních čísel, která však zmizela během minulých hodin.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?