Přihlásit

Obora Hukvaldy si připomíná 450 let od vzniku (Katolický týdeník)

Nejstarší obora v naší zemi slaví výročí svého založení. Patří církvi a nachází se v Hukvaldech. Široká veřejnost se nyní může nejen podívat na místa, která jsou běžně nepřístupná, ale může zažít i dvě akce, které se váží k jubileu.
Odpoledne 23. září bude patřit hlavně rodinám. "U příležitosti 450 let vzniku obory Hukvaldy a 15letého výročí Projektu Výzva pořádáme rodinný festival Fandíme rodině," vysvětluje Lenka Daňová z pořádajícího ostravského Centra pro rodinu a sociální péči. "Bude to hezké propojení krásného prostředí hukvaldské obory s potřebou rodiny být spolu, prožít něco hezkého, přínosného. Rodinný festival by neměl přinést pouze zábavu, ale chceme, aby účastníci odcházeli s radostí a vděčností za tu kterou svou konkrétní rodinu - a že stojí za to ji tvořit," doplňuje Daňová.
Pořadatel připravil program, ve kterém nebudou chybět atrakce pro děti, vystoupení kapel či lesní pedagogika vedená zkušeným lesníkem Biskupských lesů, které oboru spravují. Krásnou přírodu si budou moci rodiče vychutnat při romantické procházce na tzv. Manželském rande. Mohou zhlédnout i výstavu Svoji nebo využít služeb rodinného poradenství.
Komu nebude stačit procházka, může svým během podpořit rodiny pečující o dítě s postižením. Na tříkilometrovém okruhu po vrstevnici okolo hradu, který mohou absolvovat i rodiče s dětmi, se ocitne dokonce na místech, kam se běžně návštěvník nedostane. A na konci dne se všichni zahřejí u táboráku.
Další akce v Hukvaldech se koná v neděli 8. října, kdy bude v 10.00 biskup František Lobkowicz v amfiteátru sloužit při příležitosti svátku patrona lesníků sv. Huberta mši svatou s doprovodem trubačů. O slavnosti nebude chybět ani průvod myslivců s uloveným daňkem a pasování lovce daňka. K výročí obory bude odhalena také pamětní deska a vystoupí Dětský folklorní soubor Lašánek.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

V sedmi krajích vzniknou kvůli kůrovci krizové štáby

V sedmi krajích vzniknou kvůli kůrovci krizové štáby

Lesnictví

V sedmi krajích nejvíce postižených kůrovcovou kalamitou vzniknou krizové štáby pro rychlejší komunikaci s obcemi s rozšířenou působností. Půjde o Moravskoslezský, Olomoucký, Plzeňský, Jihočeský, Jihomoravský...

Čti dál
Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Těžba dřeva loni překročila devatenáct milionů metrů krychlových

Lesnictví

Doplněno o grafy. Těžba dřeva v českých lesích loni stoupla o desetinu na rekordních 19,4 milionu metrů krychlových. Těžba tak pokořila rekord z roku 2007...

Čti dál
Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Hnutí Duha předalo vládě komplexní balíček opatření pro zdravé lesy

Lesnictví

Hnutí Duha vytvořilo balíček opatření, která by podle zmíněného návrhu pomohla k lepšímu stavu lesů v zemi. Po krátkém happeningu ho ve středu 13. 6...

Čti dál
Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Asociace nabízí tisíc romských pracovníků na boj proti kůrovci

Lesnictví

Asociace romských podnikatelů a spolků nabídla tisíc pracovníků, kteří jsou dlouhodobě evidováni na úřadech práce, na práci v lesích při boji proti kůrovci. Poslala proto...

Čti dál

14°C

ČR - aktuální počasí

Přeháňky

Vlhkost: 51%

Vítr: 28.97 km/h

  • 22 Čer 2018 16°C 8°C
  • 23 Čer 2018 18°C 9°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby