Přihlásit

Obora Hukvaldy si připomíná 450 let od vzniku (Katolický týdeník)

Nejstarší obora v naší zemi slaví výročí svého založení. Patří církvi a nachází se v Hukvaldech. Široká veřejnost se nyní může nejen podívat na místa, která jsou běžně nepřístupná, ale může zažít i dvě akce, které se váží k jubileu.
Odpoledne 23. září bude patřit hlavně rodinám. "U příležitosti 450 let vzniku obory Hukvaldy a 15letého výročí Projektu Výzva pořádáme rodinný festival Fandíme rodině," vysvětluje Lenka Daňová z pořádajícího ostravského Centra pro rodinu a sociální péči. "Bude to hezké propojení krásného prostředí hukvaldské obory s potřebou rodiny být spolu, prožít něco hezkého, přínosného. Rodinný festival by neměl přinést pouze zábavu, ale chceme, aby účastníci odcházeli s radostí a vděčností za tu kterou svou konkrétní rodinu - a že stojí za to ji tvořit," doplňuje Daňová.
Pořadatel připravil program, ve kterém nebudou chybět atrakce pro děti, vystoupení kapel či lesní pedagogika vedená zkušeným lesníkem Biskupských lesů, které oboru spravují. Krásnou přírodu si budou moci rodiče vychutnat při romantické procházce na tzv. Manželském rande. Mohou zhlédnout i výstavu Svoji nebo využít služeb rodinného poradenství.
Komu nebude stačit procházka, může svým během podpořit rodiny pečující o dítě s postižením. Na tříkilometrovém okruhu po vrstevnici okolo hradu, který mohou absolvovat i rodiče s dětmi, se ocitne dokonce na místech, kam se běžně návštěvník nedostane. A na konci dne se všichni zahřejí u táboráku.
Další akce v Hukvaldech se koná v neděli 8. října, kdy bude v 10.00 biskup František Lobkowicz v amfiteátru sloužit při příležitosti svátku patrona lesníků sv. Huberta mši svatou s doprovodem trubačů. O slavnosti nebude chybět ani průvod myslivců s uloveným daňkem a pasování lovce daňka. K výročí obory bude odhalena také pamětní deska a vystoupí Dětský folklorní soubor Lašánek.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Publikace Jagdteriér opět v prodeji

Publikace Jagdteriér opět v prodeji

Myslivost

Od dnešního dne je v prodeji dotisk velmi úspěšné monografie o loveckém plemeni teriérů - jagdteriérovi, která vyšla v nakladatelství Lesnická práce v roce 2012.

Čti dál
Polsku hrozí za kácení v Bělověžském pralese pokuta 100.000 eur denně

Polsku hrozí za kácení v Bělověžském pralese pokuta 100.000 eur denně

Lesnictví

Polsko musí okamžitě přestat kácet v chráněném Bělověžském pralesu, nebo zaplatí každý den pokutu 100.000 eur (asi 2,5 milionu Kč). Rozhodl o tom soudní dvůr...

Čti dál
Lesy ČR vyhlásily lesnické tendry na období 2018 až 2021

Lesy ČR vyhlásily lesnické tendry na období 2018 až 2021

Lesnictví

Lesy ČR vypsaly lesnické tendry na období 2018 až 2021. Týkají se převážně územních jednotek, na nichž bude k 31. prosinci 2017 ukončen smluvní vztah...

Čti dál
Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Myslivost

V nakladatelství Lesnická práce právě vyšla reprezentativní kniha Ing. Zdeňka Auerswalda o významném českém malíři zvěře Stanislavu Lolkovi.

Čti dál

7°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 94%

Vítr: 17.70 km/h

  • 22 Lis 2017 8°C 2°C
  • 23 Lis 2017 10°C 2°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC