Přihlásit

Obora Hukvaldy si připomíná 450 let od vzniku (Katolický týdeník)

Nejstarší obora v naší zemi slaví výročí svého založení. Patří církvi a nachází se v Hukvaldech. Široká veřejnost se nyní může nejen podívat na místa, která jsou běžně nepřístupná, ale může zažít i dvě akce, které se váží k jubileu.
Odpoledne 23. září bude patřit hlavně rodinám. "U příležitosti 450 let vzniku obory Hukvaldy a 15letého výročí Projektu Výzva pořádáme rodinný festival Fandíme rodině," vysvětluje Lenka Daňová z pořádajícího ostravského Centra pro rodinu a sociální péči. "Bude to hezké propojení krásného prostředí hukvaldské obory s potřebou rodiny být spolu, prožít něco hezkého, přínosného. Rodinný festival by neměl přinést pouze zábavu, ale chceme, aby účastníci odcházeli s radostí a vděčností za tu kterou svou konkrétní rodinu - a že stojí za to ji tvořit," doplňuje Daňová.
Pořadatel připravil program, ve kterém nebudou chybět atrakce pro děti, vystoupení kapel či lesní pedagogika vedená zkušeným lesníkem Biskupských lesů, které oboru spravují. Krásnou přírodu si budou moci rodiče vychutnat při romantické procházce na tzv. Manželském rande. Mohou zhlédnout i výstavu Svoji nebo využít služeb rodinného poradenství.
Komu nebude stačit procházka, může svým během podpořit rodiny pečující o dítě s postižením. Na tříkilometrovém okruhu po vrstevnici okolo hradu, který mohou absolvovat i rodiče s dětmi, se ocitne dokonce na místech, kam se běžně návštěvník nedostane. A na konci dne se všichni zahřejí u táboráku.
Další akce v Hukvaldech se koná v neděli 8. října, kdy bude v 10.00 biskup František Lobkowicz v amfiteátru sloužit při příležitosti svátku patrona lesníků sv. Huberta mši svatou s doprovodem trubačů. O slavnosti nebude chybět ani průvod myslivců s uloveným daňkem a pasování lovce daňka. K výročí obory bude odhalena také pamětní deska a vystoupí Dětský folklorní soubor Lašánek.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Ministerstvo zemědělství připravilo návrh na zastavení úmyslné těžby lesních porostů

Ministerstvo zemědělství připravilo návrh na zastavení úmyslné těžby lesních porostů

Lesnictví

Aktualizováno 18.9. Účinnost opatření se předpokládá na přelomu října a listopadu tohoto roku. Zákaz těžby je navržen do konce roku. Dřevo z kalamit a dřevo napadené...

Čti dál
Anketa Lesnické práce: srpnové vichřice

Anketa Lesnické práce: srpnové vichřice

Lesnictví

V srpnu se přes Českou republiku přehnalo několik vichřic, které lokálně způsobily značné škody. Nejčastěji zmiňovaným majetkem se v této souvislosti staly Městské lesy Jaroměř...

Čti dál
Lesnické firmy žádají změny smluv s Lesy ČR

Lesnické firmy žádají změny smluv s Lesy ČR

Lesnictví

Lesnické firmy se obávají dopadů kůrovcové kalamity na severovýchodě Moravy a následků vichřic v okolních zemích. Kvůli nižším cenám dříví na trhu se jejich smlouvy...

Čti dál
Největší kalamita v historii státních lesů Polska

Největší kalamita v historii státních lesů Polska

Lesnictví

Na 9,8 mil. m3 vývratů a zlomů, 79,7 tis. ha poškozených lesů, z toho 39,2 tis. ha k úplné obnově. To je výsledek vichřic, které...

Čti dál

8°C

ČR - aktuální počasí

Jasno

Vlhkost: 89%

Vítr: 11.27 km/h

  • 20 Zář 2017 15°C 7°C
  • 21 Zář 2017 17°C 6°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC