Přihlásit

Obora Hukvaldy si připomíná 450 let od vzniku (Katolický týdeník)

Nejstarší obora v naší zemi slaví výročí svého založení. Patří církvi a nachází se v Hukvaldech. Široká veřejnost se nyní může nejen podívat na místa, která jsou běžně nepřístupná, ale může zažít i dvě akce, které se váží k jubileu.
Odpoledne 23. září bude patřit hlavně rodinám. "U příležitosti 450 let vzniku obory Hukvaldy a 15letého výročí Projektu Výzva pořádáme rodinný festival Fandíme rodině," vysvětluje Lenka Daňová z pořádajícího ostravského Centra pro rodinu a sociální péči. "Bude to hezké propojení krásného prostředí hukvaldské obory s potřebou rodiny být spolu, prožít něco hezkého, přínosného. Rodinný festival by neměl přinést pouze zábavu, ale chceme, aby účastníci odcházeli s radostí a vděčností za tu kterou svou konkrétní rodinu - a že stojí za to ji tvořit," doplňuje Daňová.
Pořadatel připravil program, ve kterém nebudou chybět atrakce pro děti, vystoupení kapel či lesní pedagogika vedená zkušeným lesníkem Biskupských lesů, které oboru spravují. Krásnou přírodu si budou moci rodiče vychutnat při romantické procházce na tzv. Manželském rande. Mohou zhlédnout i výstavu Svoji nebo využít služeb rodinného poradenství.
Komu nebude stačit procházka, může svým během podpořit rodiny pečující o dítě s postižením. Na tříkilometrovém okruhu po vrstevnici okolo hradu, který mohou absolvovat i rodiče s dětmi, se ocitne dokonce na místech, kam se běžně návštěvník nedostane. A na konci dne se všichni zahřejí u táboráku.
Další akce v Hukvaldech se koná v neděli 8. října, kdy bude v 10.00 biskup František Lobkowicz v amfiteátru sloužit při příležitosti svátku patrona lesníků sv. Huberta mši svatou s doprovodem trubačů. O slavnosti nebude chybět ani průvod myslivců s uloveným daňkem a pasování lovce daňka. K výročí obory bude odhalena také pamětní deska a vystoupí Dětský folklorní soubor Lašánek.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Těžba v Bělověžském pralese je podle podkladu pro soud porušením práva EU

Těžba v Bělověžském pralese je podle podkladu pro soud porušením práva EU

Lesnictví

Rozhodnutí polských úřadů o těžbě dřeva v Bělověžském pralese na východě země je porušením unijního práva. Ve stanovisku pro unijní soud to 20. 2. uvedl...

Čti dál
Lesnická práce spouští nový portál s lesnickými judikáty

Lesnická práce spouští nový portál s lesnickými judikáty

Lesnictví

Nakladatelství Lesnická práce, s.r.o., připravilo ve spolupráci s odborníky na lesnické právo nový portál www.lesnickejudikaty.cz, na kterém jsou na jednom místě přehledně publikovány aktuální soudní...

Čti dál
O Národní bance osiva lesních dřevin

O Národní bance osiva lesních dřevin

Lesnictví

Jen ta geneticky nejcennější semínka jsou ukládána v Národní bance osiva lesních dřevin v Kunovicích, aby mohla v budoucnu přispět k založení nových porostů. Díky...

Čti dál
Ministr Milek na Bruntálsku informoval o prioritách ohledně kůrovcové kalamity

Ministr Milek na Bruntálsku informoval o prioritách ohledně kůrovcové kalamity

Lesnictví

Krizový stav kvůli kůrovcové kalamitě ministr zemědělství v demisi Jiří Milek (za ANO) zatím nevyhlásí. Za momentální prioritu považuje prosazení novelizace vyhlášek, které teď vlastníkům...

Čti dál

-8°C

ČR - aktuální počasí

Část.zataženo

Vlhkost: 69%

Vítr: 28.97 km/h

  • 24 Úno 2018 -2°C -8°C
  • 25 Úno 2018 -5°C -10°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby