Přihlásit

Planeta Česko představuje krásy tuzemské přírody (tyden.cz)

Film režiséra Mariána Poláka Planeta Česko ukazuje divokou přírodu, kterou mají obyvatelé České republiky doslova na dosah ruky. První celovečerní film o tuzemské přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících často na nečekaných místech.

Do kin snímek s komentářem namluveným hercem Kryštofem Hádkem uvede distribuční společnost Aerofilms od 22. března a objeví se také na festivalu Febiofest. "Filmy o přírodě sleduji rád, konkrétně mám oblíbenou edici dokumentů BBC Earth. Planeta Česko je v podstatě dost podobný formát, ale takzvaně z naší kotliny a to se mi moc líbí," uvedl Hádek.

Diváci ve snímku uvidí například užovky v okolí pražské zoologické zahrady, sysly na sídlišti v Mladé Boleslavi, vzácné tesaříky v okolí hradu Bezděz, vlaštovky sídlící v nádražní hale v Suchdole, zubry na místě bývalé vojenské střelnice v Milovicích nebo muflony a další zvířata v již nepoužívaných povrchových dolech. Seznámí se s tetřevem tokajícím za úsvitu, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky nebo s užovkami v dramatickém zápase s rybí kořistí.

"Točil jsem už celou řadu filmů o přírodě na spoustě nádherných a vzdálených míst naší planety a právě tehdy mi došlo, že vše je jen úhel pohledu. Po týdnech strávených v tropickém pralese jsem se zkrátka začal těšit na ty naše české kopečky," sdělil režisér Polák.

Film s rozpočtem deset milionů korun zachycuje i proměny krajiny a soužití lidí s přírodou. Ve snímku "účinkuje" přibližně čtyřicet často veřejnosti neznámých živočichů. Štáb v čele s režisérem najezdil desítky tisíc kilometrů autem, vlakem i na kole. Na Planetě Česko spolupracovaly desítky odborníků - zoologů, biologů, ochránců přírody a dalších poradců.

Režisér, kameraman a producent Marián Polák se specializuje zejména na přírodopisné a vědecko-populární filmy. Za dokument Živý obraz lepšího světa obdržel výroční cenu FITES Trilobit nebo ceny na festivalech Ekofilm a Naturvision.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

SVS nařizuje myslivcům na Zlínsku prohledání zamořené oblasti

SVS nařizuje myslivcům na Zlínsku prohledání zamořené oblasti

Lesnictví

Státní veterinární správa (SVS) vyhlásila 22. března 2018 nová mimořádná veterinární opatření související s výskytem afrického moru prasat (AMP) u divočáků na Zlínsku. Dokument nařizuje...

Čti dál
MZe zastavilo veškeré úmyslné těžby smrku a borovice u LČR

MZe zastavilo veškeré úmyslné těžby smrku a borovice u LČR

Lesnictví

Podle předběžných odhadů Ministerstva zemědělství může rozsah polomů způsobených vichřicí 17. a 18. března přesáhnout 1 mil. m3. MZe proto 22. 3. 2018 zastavilo  do odvolání úmyslné...

Čti dál
LČR zastavují úmyslné těžby, těžit se bude jen kalamitní dříví

LČR zastavují úmyslné těžby, těžit se bude jen kalamitní dříví

Lesnictví

Vítr poškodil od loňského srpna ve státních lesích spravovaných Lesy ČR přibližně 2,7 milionů m3 dříví. Poslední smršť přišla o víkendu 17. a 18. března...

Čti dál
Kalendář ochrany lesa on-line najdete na Silvarium.cz

Kalendář ochrany lesa on-line najdete na Silvarium.cz

Lesnictví

Na serveru Silvarium.cz nyní v souvislosti s komplikovanou situací v ochraně lesa v mnoha částech ČR najdete on-line verzi Kalendáře ochrany lesa, který vydává časopis...

Čti dál

0°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 94%

Vítr: 6.44 km/h

  • 24 Bře 2018 7°C 0°C
  • 25 Bře 2018 7°C -2°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC Lesnicko-dřevařská komora ČR

Naše další weby