Přihlásit

Seznam brouků (Coleoptera) České republiky a Slovenska (P. Zahradník)

Tisk
544 stran, formát 168 x 240 mm, lepená vazba, barevná laminovaná obálka, tabulka zjištěných druhů pro jednotlivá území, rejstřík vyšších taxonomických jednotek, rejstřík druhů a poddruhů, rejstřík autorů. V r. 2017 vydalo nakladatelství a vydavatelství Lesnická práce, cena 550 Kč.

Cena:550 Kč
Cena bez DPH: 500 Kč
DPH:50 Kč
Popis produktu

Nový seznam brouků České republiky vychází téměř po 25 letech. Vyšší taxonomie je zpracována podle v nedávné době vydávaného palearktického katalogu brouků (Löbl & Smetana 2003–2013) a s přihlédnutím k dalším recentním publikacím, díky kterým došlo k řadě významných změn proti předchozímu katalogu. Pro rozšíření byly použity faunistické rekordy, specializované katalogy nebo regionální publikace zpracované řadou profesionálních i amatérských entomologů-coleopterologů. Využity byly ještě publikace z roku 2016. Při konečné přípravě knihy byla řada čeledí konzultována s předními odborníky na danou skupinu. Tato publikace jistě najde uplatnění nejen u entomologů-coleopterologů, a to jak profesionálních tak i amatérských, ale i u lesníků, zemědělců, učitelů a všech zájemců o přírodu. Podává souhrnný přehled o současném stavu poznání brouků v České republice a na Slovensku. Díky dvojjazyčnosti (český a anglický jazyk) může být užitečná i pro entomology ve středoevropském regionu.
544 stran, formát 168 x 240 mm, lepená vazba, barevná laminovaná obálka, tabulka zjištěných druhů pro jednotlivá území, rejstřík vyšších taxonomických jednotek, rejstřík druhů a poddruhů, rejstřík autorů. V r. 2017 vydalo nakladatelství a vydavatelství Lesnická práce, cena 550 Kč.

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby