Přihlásit

Petr Tříska – myslivecký básník dřeva (M. Cihelka, M. Bednařík)

Tisk
216 stran, formát 245 x 280 mm, pevná knižní vazba, barevná laminovaná obálka, barevné fotografie. V roce 2019 vydali autoři vlastním nákladem, prodejní cena 990 Kč.

Cena:990 Kč
Cena bez DPH: 900 Kč
DPH:90 Kč
Výrobce:vlastní náklad
Popis produktu

Velkoformátová výpravná kniha pojednává o životě a díle řezbáře a též básníka Petra Třísky z Křivoklátu. Amatérský řezbář samouk, povoláním lesník, se věnuje „oživování dřeva“. Pod jeho rukama vznikají originální plastické dřevořezby nebývalých rozměrů na téma příroda, zvěř a lov. Od roku 1979 do současnosti jich vzniklo více než 1700. Petr Tříska v sobě objevil i schopnost psát básně; jak jinak než o lese, životě zvěře a o krásách a tradicích myslivosti. Básně vydal ve sbírce nazvané Zpívání lesa. Kniha kromě životopisných údajů o autorovi a několika jeho básní obsahuje více než 180 velkoformátových fotografií jeho dřevořezeb, některé z nich v detailním záběru. V seznamu fotografií nechybí názvy dřevořezeb.

216 stran, formát 245 x 280 mm, pevná knižní vazba, barevná laminovaná obálka, barevné fotografie. V roce 2019 vydali autoři vlastním nákladem, prodejní cena 990 Kč.

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby