Přihlásit

Seznam brouků (Coleoptera) České republiky a Slovenska (P. Zahradník)

Tisk
544 stran, formát 168 x 240 mm, lepená vazba, barevná laminovaná obálka, tabulka zjištěných druhů pro jednotlivá území, rejstřík vyšších taxonomických jednotek, rejstřík druhů a poddruhů, rejstřík autorů. V r. 2017 vydalo nakladatelství a vydavatelství Lesnická práce, cena 550 Kč.

Prodejní cena550 Kč
Prodejní cena bez DPH500 Kč
Hodnota DPH50 Kč
Popis produktu

Nový seznam brouků České republiky vychází téměř po 25 letech. Vyšší taxonomie je zpracována podle v nedávné době vydávaného palearktického katalogu brouků (Löbl & Smetana 2003–2013) a s přihlédnutím k dalším recentním publikacím, díky kterým došlo k řadě významných změn proti předchozímu katalogu. Pro rozšíření byly použity faunistické rekordy, specializované katalogy nebo regionální publikace zpracované řadou profesionálních i amatérských entomologů-coleopterologů. Využity byly ještě publikace z roku 2016. Při konečné přípravě knihy byla řada čeledí konzultována s předními odborníky na danou skupinu. Tato publikace jistě najde uplatnění nejen u entomologů-coleopterologů, a to jak profesionálních tak i amatérských, ale i u lesníků, zemědělců, učitelů a všech zájemců o přírodu. Podává souhrnný přehled o současném stavu poznání brouků v České republice a na Slovensku. Díky dvojjazyčnosti (český a anglický jazyk) může být užitečná i pro entomology ve středoevropském regionu.
544 stran, formát 168 x 240 mm, lepená vazba, barevná laminovaná obálka, tabulka zjištěných druhů pro jednotlivá území, rejstřík vyšších taxonomických jednotek, rejstřík druhů a poddruhů, rejstřík autorů. V r. 2017 vydalo nakladatelství a vydavatelství Lesnická práce, cena 550 Kč.

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby