Přihlásit

CE WOOD propustí až 2 000 lidí (Zlínský deník)

Název: CE WOOD propustí až 2 000 lidí
Zdroj: Zlínský deník
Datum: 09.01.2007
Autor: (čtk)
Rubrika: Náš kraj

Zlín - Největší česká lesnická společnost CE WOOD ze Zlína propustí především kvůli neúspěchu v tendrech Lesů České republiky (LČR) na lesnické práce ve státních lesích až dva tisíce lidí. Řekl to předseda představenstva Ivan Doubrava. Firma získala proti loňsku od LČR jen pětinu objemu zakázek. Na konci loňského roku v celé skupině CE WOOD pracovalo 4 200 lidí, z toho 2 400 přímo v lesní výrobě a činnostech s ní souvisejících. Propouštění se dotkne především Moravy.

firma v krizi

Hromadné propouštění zahájila firma již v říjnu, tento měsíc skončí poslední velká vlna. "Odhadujeme, že bude muset ze společnosti odejít asi 1 500 až 2 000 zaměstnanců spojených s lesnickou činností," uvedl Doubrava.
Skupina CE WOOD kritizovala výběrová řízení LČR již vloni. Nelíbí se jí i jejich pozdní vypsání. V září proto představenstvo rozhodlo o hromadném propouštění. "Rozbor ukázal na minimálně dvouměsíční prodlevu mezi koncem starých smluv k 31. prosinci a zahájením práce podle nových. Pro naši společnost byla prodleva nepřijatelná," dodal.
CE WOOD tak propouští i tam, kde v tendrech státních lesů uspěla. Podle Doubravy není možné uzavřít smlouvy dříve než v únoru. CE WOOD kritizuje výběrová řízení i kvůli jejich údajné špatné přípravě a neprůhlednosti hodnocení.
Lesy České republiky podle dřívějšího vyjádření mluvčího Tomáše Vyšohlída kritiku odmítají. "Budeme rozhodně napadat parametry výběrových řízení, výběr nejlepších nabídek, neprůhlednost procesu a další souvislosti všude tam, kde budeme mít pochybnosti o korektnosti procesu," poznamenal Doubrava.
CE WOOD chce výpadek pro letošní rok nahradit v zahraničí, v těchto dnech již zahajuje nové zakázky například v Rakousku a na Slovensku. Firma se bude více soustředit rovněž na práce v nestátním lesnickém sektoru.
Nové smlouvy na lesnické práce ve státních lesích budou platit do konce roku. CE WOOD se tak chce připravit na tendry, které by již měly být vypsány na více let.

(čtk)

Vyšlo také v: Kroměřížský deník, Slovácký deník, Valašský deník

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

SVOL požaduje zvýšení dotací pro lesníky v roce 2020 na pět miliard

SVOL požaduje zvýšení dotací pro lesníky v roce 2020 na pět miliard

Lesnictví

Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR požaduje od státu na příští rok pro lesníky pět miliard korun na obnovu lesa po kůrovcové kalamitě...

Sněmovna podpořila vládní návrh na rychlejší opatření proti kůrovci

Sněmovna podpořila vládní návrh na rychlejší opatření proti kůrovci

Lesnictví

Opatření podporující boj s kůrovcovou kalamitou asi budou moci nově stanovit ministerstvo zemědělství, krajské úřady a obce s rozšířenou působností. Opatření by měla okamžitou platnost...

Lesníci sčítají škody po vichřici Eberhard

Lesníci sčítají škody po vichřici Eberhard

Lesnictví

Aktualizováno 15. 3. Vichřice Eberhard poničila z neděle na pondělí státnímu podniku Lesy ČR asi milion metrů krychlových dříví. Pro celé území České republiky to...

Portál NEKRMBROUKA.CZ má pomoci s ochranou lesa drobným vlastníkům lesů

Portál NEKRMBROUKA.CZ má pomoci s ochranou lesa drobným vlastníkům lesů

Lesnictví

Nový projekt NEKRMBROUKA.CZ přináší drobným vlastníkům lesů bez lesnického vzdělání jednoduché a srozumitelné informace, jak postupovat v ochraně lesa v době kůrovcové kalamity a přispívá...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby