Přihlásit

CHKO Český les zve na cestu k mokřadům (Tachovský deník)

Tachovsko
Jiří Kohout

Přimda - Botanické putování po mokřadech Českého lesa, připravila na sobotu 22. května Správa Chráněné krajinné oblasti Český les ve spolupráci s občanským sdružením Mezi lesy.
„Tentokrát se vydáme s botanikem Petrem Mudrou prozkoumat mokřady v severní části Českého lesa,” upřesnila Barbora Nováková ze Správy CHKOČeský les v Přimdě.

Sraz pro zájemce o putování po mokřadech je v sobotu v 9.30 hodin v Tachově na vlakovém nádraží. „Od nádraží bude pro účastníky exkurze vypraven speciální autobus. Kapacita autobusu je omezena, pokud máte o svezení zájem, rezervujte si místo na telefonu 773 643 776,” upozornila Nováková. Pro motorizované účastníky je sraz v 10.15 hodin na odstavné ploše u zastávky NS Slatina, přibližně 250 metrů od místa, kde silnice Tachovská Huť - Slatina vstupuje do lesního masivu.

„Ze zastávky NS Slatina se vydáme pěšky jižním směrem k rybníku Kajetán a odtud po červené turistické značce údolím Tiché. Délka trasy je plánována přibližně na šest kilometrů. Účastníci se mohou těšit na již poměrně ojedinělé luční mokřady a rašelinné louky, které hostí řadu pozoruhodných vlhkomilných rostlin. Uvidíme prstnatec májový, všivec lesní, suchopýr pochvatý, klikvu bahenní nebo masožravou tučnici bahenní,” uvedla dále Nováková.

Účast je pro zájemce zdarma. Cyklus exkurzí za poznáním Českého lesa finančně podpořil Plzeňský kraj. „Další exkurze se uskuteční 20. června, kdy budeme pod vedením geologa Jiřího Hlávky pátrat po geologické minulosti Českého lesa v okolí Šelmberku u Ostrůvku,” dodala pracovnice Správy CHKO.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Nové OOP plošně prodlužuje povinnost zalesnění na 5 let, přináší další změny

Nové OOP plošně prodlužuje povinnost zalesnění na 5 let, přináší další změny

Lesnictví

Ministerstvo zemědělství (MZe) 3. 4. 2020 vydalo nové opatření obecné povahy, kterým prodlužuje lhůty k zalesnění kalamitních holin a uvolňuje pravidla přenosu sadebního materiálu na...

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava prudce stoupá

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava prudce stoupá

Lesnictví

Počet mladých smrků v Národním parku Šumava (NP) prudce stoupá. Zatímco v roce 2002 jich připadalo na jeden hektar 3700, nyní je jich na stejnou...

Lesy ČR zahajují podcastový kanál Uchem v mechu

Lesy ČR zahajují podcastový kanál Uchem v mechu

Lesnictví

Vlastní podcastový kanál UCHEM V MECHU mají od dubna jako první státní podnik v zemi Lesy České republiky. Odstartoval rozhovorem s generálním ředitelem Josefem Vojáčkem.

Na ošetřovné mají nárok i živnostníci v zemědělství a lesnictví

Na ošetřovné mají nárok i živnostníci v zemědělství a lesnictví

Lesnictví

Nárok na ošetřovné pro osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) v rámci programu na podporu malých podniků postižených šířením koronaviru mají nově také zemědělci a lesníci...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby