Přihlásit

Kladno postupně obnovuje zeleň v lokalitě Bukovka (ČTK)

Kladno 13. ledna (ČTK) - Kladno postupně upravuje zeleň v místě zvaném Bukovka poblíž centra, počítá i s obnovou sadu. Město chce oživit také údolí Týneckého potoka u části Švermov a získat do vlastnictví les v lokalitě Zabitý. Na dotaz ČTK to uvedla mluvčí kladenské radnice Lucie Steinerová.

Radnice už má zpracovanou studii úprav jak pro sad Bukovka, tak pro zbytek Ostroveckého údolí. Práce v sadu už začaly a potrvají do března, kdy končí období vegetačního klidu. Sad má být pročištěný od náletových dřevin, město získá přehled o stávajících ovocných stromech, počítá se i s dosadbou, zatím mimo sad.

Letos bude pokračovat i příprava projektové dokumentace pro některé cesty, odvodnění a podobně. V rozpočtu pro tento rok má město pro lokalitu vyčleněn jeden milion korun.

Údolí Týneckého potoka takřka navazuje na Havlíčkovo náměstí a pokračuje kolem sportovních areálů a různých hřišť přes drobné překážky k Hnidouskému hřbitovu, kde přechází v lesy a pole. "Studie by nám měla říct, jak pracovat s potokem, výsadbami a jejich údržbou, navrhnout cestní síť i lavičky, hřiště či další vybavení," řekla Steinerová.

Podle ní je klíčová dobrá prostupnost území, aby se lidé do parku, který zde dnes již je, dostali co nejsnáze. První zásahy vedoucí k obnově město plánuje na podzim či v příštím roce.

Kladno také jedná o tom, aby získalo les v lokalitě Zabitý v části Kročehlavy. Nyní patří Lesům ČR. "Prozatím jsme zjistili, že nejvhodnějším postupem pro vlastníka je směna pozemků za jiný lesní pozemek, kde by mohl snadněji hospodařit," informovala mluvčí.

Zmíněný les je podle ní pro lesní hospodaření za účelem zisku nevhodný a více se hodí jako lesopark či příměstský les, kde je hlavním cílem rekreace, ekologická funkce lesa a podobně. Na směně bude město dál pracovat, pokud se podaří uskutečnit, měly by v něm přibýt možnosti rekreace včetně vybavení.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

VLS na Olšině slavnostně otevřely novou naučnou stezku

VLS na Olšině slavnostně otevřely novou naučnou stezku

Lesnictví

Ve čtvrtek 9. 7. Vojenské lesy a statky ČR (VLS) slavnostně otevřely nové návštěvnické středisko Olšina s naučnou stezkou, které mohou nově využívat návštěvnici i...

Lesnická práce pořádá LETNÍ SOUTĚŽ!

Lesnická práce pořádá LETNÍ SOUTĚŽ!

Lesnictví

Lesnická práce pořádá LETNÍ SOUTĚŽ! Zodpovězte správně otázky v soutěžním formuláři a budete zařazeni do slosování o spoustu zajímavých cen.Soutěžit můžete od 1. 7. do...

Vláda schválila novelu zákona o myslivosti

Vláda schválila novelu zákona o myslivosti

Lesnictví

Aktualizováno. Úřady nebudou muset každých pět let nechávat vypracovávat posudky, aby se zjistilo, kolik má být v honitbě zvěře. Tuto povinnost, která ale zatím nezačala...

Vláda schválila vyšší příspěvky pro vlastníky lesů včetně Lesů ČR

Vláda schválila vyšší příspěvky pro vlastníky lesů včetně Lesů ČR

Lesnictví

Na podporu lesního hospodářství by měl stát od příštího roku přispívat o 2,5 miliardy korun více než letos, kdy je to 1,15 miliardy korun. Peníze...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR DECATHLON

Naše další weby