Přihlásit

Středočeský kraj dokončuje stanovy spolku pro turistiku v Brdech (ČTK)

Středočeský kraj dokončuje stanovy nového spolku Turistická oblast Brdy a Podbrdsko, jehož úkolem bude dohlížet na citlivý rozvoj turistiky v Brdech. Hejtmanství nyní ve spolupráci s právníkem vyhodnocuje námitky lokálních partnerů, jako jsou obce a jejich svazky nebo například Vojenské lesy, a nejdéle do dvou týdnů všem rozešle definitivní verzi stanov. Poté ještě musejí založení spolku schválit orgány kraje, na podzim by mělo být vše hotovo. Novinářům to dnes řekl hejtmančin náměstek pro cestovní ruch Vít Rakušan (STAN).

Členové by podle Rakušana měli platit příspěvky podle velikosti, v průměru by to mělo vycházet deset korun na obyvatele. Síla hlasu sice bude odpovídat výši příspěvku, ale nebude to automaticky tak, že větší obce budou moci přehlasovat ty menší. Bude se používat matematický přepočet, který bude posilovat malé členy oproti těm velkým, uvedl náměstek.

Spolek by měl zaměstnávat člověka, který se bude věnovat práci v terénu a bude v každodenním kontaktu se starosty. "Protože to nelze řídit úředním způsobem z Prahy," podotkl Rakušan. Řešit se bude mimo jiné to, kde jsou vstupní brány do Brd a zda obce chtějí například pomoci s výstavbou parkovišť, toalet či infocenter.

Hejtmanství nadále jedná o vstupu Plzeňského kraje do spolku a plánované aktivity v Brdech konzultuje i s vojáky. Rakušan upozornil na to, že armáda stále část území používá ke cvičení a chce mít ochranné pásmo, které by sloužilo jako záloha pro její případné další potřeby. "Stále tam budou území, kde cedule 'vstup zakázán' nezmizí," dodal Rakušan.

Destinační společnosti vznikají po celé zemi a rozvíjejí je obce spolu s podnikateli a organizacemi zabývajícími se cestovním ruchem. Hlavními přínosy jsou vytvoření jednotné koncepce pro celý region, jednodušší přístup k financování rozvoje turistiky, vytvoření značky regionu a spojení subjektů, které mají zájem o spolupráci.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Publikace Jagdteriér opět v prodeji

Publikace Jagdteriér opět v prodeji

Myslivost

Od dnešního dne je v prodeji dotisk velmi úspěšné monografie o loveckém plemeni teriérů - jagdteriérovi, která vyšla v nakladatelství Lesnická práce v roce 2012.

Čti dál
Polsku hrozí za kácení v Bělověžském pralese pokuta 100.000 eur denně

Polsku hrozí za kácení v Bělověžském pralese pokuta 100.000 eur denně

Lesnictví

Polsko musí okamžitě přestat kácet v chráněném Bělověžském pralesu, nebo zaplatí každý den pokutu 100.000 eur (asi 2,5 milionu Kč). Rozhodl o tom soudní dvůr...

Čti dál
Lesy ČR vyhlásily lesnické tendry na období 2018 až 2021

Lesy ČR vyhlásily lesnické tendry na období 2018 až 2021

Lesnictví

Lesy ČR vypsaly lesnické tendry na období 2018 až 2021. Týkají se převážně územních jednotek, na nichž bude k 31. prosinci 2017 ukončen smluvní vztah...

Čti dál
Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Stanislav Lolek - krajinář a malíř zvěře

Myslivost

V nakladatelství Lesnická práce právě vyšla reprezentativní kniha Ing. Zdeňka Auerswalda o významném českém malíři zvěře Stanislavu Lolkovi.

Čti dál

7°C

ČR - aktuální počasí

Zataženo

Vlhkost: 94%

Vítr: 17.70 km/h

  • 22 Lis 2017 8°C 2°C
  • 23 Lis 2017 10°C 2°C

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK PEFC