Přihlásit

Memoriál Richarda Knolla: Z dvaceti ohařů, kteří zabojují o titul, jsou dva z Vysočiny (Havlíčkobrodský deník)

Letošní ročník prestižní soutěže se koná již příští víkend v honitbách Jihlavska a Havlíčkobrodska

Jihlava
Dvanáct psů a osm fen. Z toho většina budou němečtí krátkosrstí ohaři. Na 43. ročníku Memoriálu Richarda Knolla se začátkem září v honitbách na Jihlavsku a Havlíčkobrodsku představí nejlepší jedinci z plemen ohařů z celé České republiky. Ve dnech 2. a 3. září budou se svými vůdci usilovat o získání titulu Všestranný vítěz České republiky 2017.
"Účast na memoriálu máme potvrzenou od dvaceti majitelů psů zároveň se jmenovitým určením vůdců, kteří budou psy předvádět," uvedl ředitel akce Josef Prokeš, který je zároveň předsedou okresního mysliveckého spolku v Jihlavě.

OBA JSOU Z TŘEBÍČSKA
Na nejvyšší domácí soutěži se tak představí kromě třinácti německých krátkosrstých ohařů také dva čeští fousci, dva výmarští krátkosrstí ohaři, jeden německý ohař drátosrstý, jeden maďarský ohař krátkosrstý a jeden zástupce anglických ohařů - pointr.
Soutěžit budou také dva zástupci z Vysočiny. Oba jsou z Třebíčska a oba předvedou dva německé krátkosrsté ohaře. "Bred z Višňové je pes, kterého povede Antonín Pokorný z Jemnice, a vůdcem psa Falca z Illova dvora je Miloš Knotek z Mohelna," uvedl Prokeš.
Na memoriálu může jeden vůdce předvádět pouze jednoho psa. Majitel, který bude mít na soutěži dva psy, musel pro jednoho z nich najít jiného vůdce. Soutěž ohařů, která má prokázat pracovní všestrannost psa na suchu i ve vodě, začíná v sobotu 2. září nástupem při slavnostním zahájení od 8.30 hodin v areálu hradu a zámku v Polné. Poté se psi se svými vůdci a ostatními účastníky memoriálu rozjedou plnit úkoly do určených honiteb.
"Na poli bude jedenáct disciplín, v lese deset disciplín, ve vodě čtyři a dále ještě tři disciplíny přinášení. Přinášení pernaté zvěře, srstnaté zvěře a lišky. Celá soutěž se tedy sestává z 28 disciplín," upřesnil Prokeš.
Memoriál bude volně přístupný pro širokou veřejnost.
Po celou dobu akce je zajištěné zázemí ve Staré hospodě ve Štokách a ve třech stáncích přímo v honitbách. "Stabilní stánky budou v lese u Štoků, u rybníku u Dobronína a mobilní stánek se bude pohybovat v okolí Kamenné," přiblížil ředitel závodu. Zájemci budou moci vybírat ze třech zvěřinových chodů a také z nabídky tlačenky, klobás, sekané a tak dále.
"Zveme a uvítáme každého, kdo chce vidět a zažít v přírodě něco nevšedního, neobvyklého a zajímavého," doplnil ředitel.
Návštěvníci se budou také moci pobavit na společenském večeru v sobotu od 20 hodin právě ve Štokách.
O zábavu v mysliveckém stylu se postarají muzikanti a s ukázkami lovecké hudby vystoupí i trubači.
Akce skončí v neděli 3. září, kdy budou účastníci plnit zbylé soutěžní disciplíny.
Vyhlášení výsledků je naplánováno na nedělní 17. hodinu ve Staré hospodě ve Štokách. Titulem Všestranný vítěz České republiky 2017 se bude pyšnit pes, který získá nejvíce bodů. Maximum je 500 bodů.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Hlavní zprávy

Do Dne za obnovu lesa se zapojilo 31 tisíc dobrovolníků

Do Dne za obnovu lesa se zapojilo 31 tisíc dobrovolníků

Lesnictví

Hlasujte v anketě! Fotogalerie v článku. Zhruba 31 000 lidí přilákala 19. 10. akce Den za obnovu lesa. Dobrovolníci při ní po celém Česku pomáhali s...

Riziko šíření kůrovcové kalamity narůstá i ve vyšších nadmořských výškách

Riziko šíření kůrovcové kalamity narůstá i ve vyšších nadmořských výškách

Lesnictví

V článku naleznete aktuální letecké záběry lesů v ČR. Dopady dlouhodobého sucha a následný rozvoj kůrovcové kalamity jsou již pozorovatelné prakticky na celém území České...

Obnovu českých lesů podporují osobnosti veřejného i sportovního života

Obnovu českých lesů podporují osobnosti veřejného i sportovního života

Lesnictví

Do kampaně Lesů ČR s názvem „Sázíme lesy nové generace", která vyvrcholí již 19. října akcí „Den za obnovu lesa", se zapojí mnoho zajímavých osobností...

Kůrovcové kalamitě se věnoval pořad ČT Byznys Speciál

Kůrovcové kalamitě se věnoval pořad ČT Byznys Speciál

Lesnictví

Kůrovcová kalamita dopadá na celý dřevozpracující a papírenský průmysl, dál na nábytkářství nebo stavebnictví, výrobu sportovních potřeb nebo lodí. Kvalitní smrkové dřevo vyžaduje například výroba...

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR

Naše další weby