logo Silvarium tisk

Náměstkem ministra zemědělství pro LH byl jmenován Patrik Mlynář

Aktualizujeme. Ministr zemědělství Marian Jurečka jmenoval 30. 9. náměstka úseku lesního hospodářství MZe. Stal se jím Patrik Mlynář, dosavadní výkonný ředitel Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků a ředitel sekretariátu Asociace českého papírenského průmyslu. Funkce se ujme k 1. 10. 2014.
„Jsem přesvědčen, že jsme vybrali uchazeče, který má odborné předpoklady a dlouholeté zkušenosti v daném oboru. Očekávám od něj profesionalitu a schopnost komunikovat s odbornou i laickou veřejností,“ řekl na tiskové konferenci ministr zemědělství Marian Jurečka.


Jurečka se podle svých slov s P. Mlynářem na nástupu do čela lesnického úseku svého úřadu dohodl již v průběhu srpna. "Nicméně pro jeho pracovní povinnosti na Asociaci lesnických a dřevozpracujících podniků jsme se dohodli, že nástup ještě oddálíme a bude k 1. říjnu," uvedl ministr. S výběrem náměstka prý čekal až do doby, kdy bude mít vybraného generálního ředitele státního podniku Lesy České republiky. Jurečka přitom při nástupu do čela ministerstva začátkem února uvedl, že chce otázku svého náměstka vyřešit zhruba do jednoho měsíce. 

mlynar_malyMgr. Patrik Mlynář, vystudoval Univerzitu Palackého v Olomouci, právnickou fakultu. Pracoval na Ministerstvu zemědělství ČR nejprve jako právník a později jako tajemník náměstka pro lesní hospodářství. Byl výkonným ředitelem Asociace lesnických a dřevozpracujících podniků a do současnosti ředitelem sekretariátu Asociace českého papírenského průmyslu.

„Vedle zajištění řádného fungování ústřední státní správy v oblastech lesnictví, rybářství, a myslivosti, chci přispět ke stabilizaci v odvětví, a to zejména cestou otevřené a konstruktivní komunikace se všemi zainteresovanými stranami,“ uvedl Patrik Mlynář.

Za svoje priority považuje Patrik Mlynář stabilizaci lesnicko-dřevařského sektoru, nastavení transparentního podnikatelského prostředí a vytváření pracovních příležitostí v oblasti lesnictví na českém venkově. Ke splnění těchto cílů může podle něj přispět vytvoření nové pětileté koncepce hospodaření LČR. "O tomto dokumentu, stejně jako o dalších koncepčních a významných legislativních dokumentech chci hovořit s odbornou veřejností a zároveň očekávám, že tato odborná veřejnost se bude jednání účastnit a bude mít konstruktivní přístup," řekl novinářům Mlynář.
 

Pozice byla neobsazena od července loňského roku. Tehdy nastupující Jurečkův předchůdce Miroslav Toman odvolal z náměstkovského místa Radka Brauma, kterého na úřad přivedl ministr Petr Bendl. Řízením úseku lesnictví na ministerstvu byl dosud pověřen Martin Žižka.

Ministr Marian Jurečka na dotaz časopisu Lesnická práce a serveru Silvarium.cz uvedl, že se kompetence náměstků MZe jmenováním Patrika Mlynáře náměstkem úseku lesního hospodářství nebudou měnit. V oblasti prací na strategii rozvoje státního podniku Lesy ČR očekává ministr intenzivní spolupráci mezi úsekem lesního hospodářství a úsekem zakladatelských činností.
 

red.


Líbil se vám článek?
(0 hlasů)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Populární zprávy

Ruské dřevo se do EU vozí i přes Čínu, odhalilo nové vyšetřování

Ruské dřevo se do EU vozí i přes Čínu, odhalilo nové vyšetřování

Zobrazení: 2168

Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ) zveřejnilo zprávu, v níž uvádí, že poté, co EU uvalila sankce...

Inovativní postupy obnovy kalamitních holin ve správě Lesů ČR na Vysočině

Inovativní postupy obnovy kalamitních holin ve správě Lesů ČR na Vysočině

Zobrazení: 2092

Vysočina je krajem nejvíce zasaženým kůrovcovou kalamitou. Situace kulminovala mezi lety 2018–2020. Po kalamitě zůstaly velkoplošné...

Ohlédnutí za kůrovcovou kalamitou II

Ohlédnutí za kůrovcovou kalamitou II

Zobrazení: 2039

Kůrovcová kalamita, která na severovýchodní Moravě začala v plné síle v roce 2015, se postupně rozvinula...

ČLA Trutnov otevřela moderní výukové středisko operátorů TDS

ČLA Trutnov otevřela moderní výukové středisko operátorů TDS

Zobrazení: 1595

V prostorách budovy Centra odborné přípravy ČLA Trutnov se otevírá nové moderní výukové středisko budoucích operátorů...

Web ClimRisk ukáže pro každý katastr ČR klimatické podmínky do konce století

Web ClimRisk ukáže pro každý katastr ČR klimatické podmínky do konce století

Zobrazení: 1544

Anketa uvnitř. Jaké budou panovat klimatické podmínky v různých částech Česka do konce tohoto století, lze...

Dokumentární film „Naslouchat lesu“ s tematikou přírodě blízkého lesnického hospodaření v Česku

Dokumentární film „Naslouchat lesu“ s tematikou přírodě blízkého lesnického hospodaření v Česku

Zobrazení: 1542

V loňském roce byl dokončen dokumentární film „Naslouchat lesu“ s tematikou přírodě blízkého lesnického hospodaření v...

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě