logo Silvarium tisk

Rozpočet ministerstva zemědělství by měl klesnout o 8,3 procenta na 52,7 mld. Kč, na podporu lesního hospodářství má jít 2,139 miliardy korun

Rozpočet ministerstva zemědělství by měl příští rok klesnout oproti letošnímu roku o 4,78 miliardy na 52,7 miliardy korun. Příští rok by tedy měly výdaje resortu klesnout o 8,3 procenta. 

Ministr zemědělství Marek Výborný. Foto: MZe Ministr zemědělství Marek Výborný. Foto: MZe

Vláda již dříve oznámila, že výdaje na dotace v gesci ministerstva zemědělství mají podle jejího plánu na konsolidaci veřejných financí klesnout v příštích dvou letech o více než deset miliard korun.

Podle návrhu má letos na podporu agrárního sektoru z rozpočtu směřovat zhruba 38 miliard korun, letos bylo v rozpočtu 39,44 miliardy korun. Výdaje na podporu lesního hospodářství podle návrhu rozpočtu mají dosáhnout 2,139 miliardy korun, v letošním rozpočtu to bylo zhruba o miliardu více. Výdaje na podporu vodního hospodářství by měly být miliarda korun, letos byly výdaje přes tři miliardy.

 

Návrh státního rozpočtu

 

Podpora nevládním organizacím by měla příští rok být 40 milionů korun, oproti letošnímu rozpočtu o deset milionů méně. Výdaje na výzkum, vývoj a inovace by měly být příští rok 1,07 miliardy, letos bylo v rozpočtu 1,175 miliardy korun.

Ministerstvo již letos zrušilo některé dotace hrazené ze státního rozpočtu. Zrušilo programy na podporu chovu dojnic a skotu bez produkce mléka. Odhaduje, že s ohledem na čerpání peněz loni by se mělo letos zrušením dotací ušetřit 310 milionů korun. Zrušil se také dotační program pro potravinářské podniky, ve kterém se mělo rozdělit 230 milionů korun.

ČTK

Líbil se vám článek?
(0 hlasů)

Komentáře  

+8 # Přemek 2023-09-11 09:47
Zelení parazité mají díky politice EUsojuzu peněz stále dost. Tykač v rozhovoru řekl,že cena MWh el. je 120,-euro a z toho je 90,-euro cena emisní povolenky a tento lumen vypráví,jak nám na dotace dává EUsojuz. Vše krvavě zaplatíme v poplatcích na tzv.Gree deal- emisní povolenky, poplatky za obnov.zdroje atd. Celá EU páchá ekon.sebevraždu pod vlivem těchto zelených parazitů.
+6 # Starý 2023-09-11 07:35
Na podporu lesního hospodářství 2, 139 miliardy a škody zvěří na lesích jsou cca 10 miliard, což jsou jasná fakta.
C S TÍM PÁNI Z MZE UDĚLÁTE!!!
Dále si budete stejně vy, jak vaši úředníci, kterým chcete dále dát další pravomoce, vařit spokojeně kafíčko, počítat myslivecké nesmysly a tvořit bezvýznamné statistiky???
Dodnes jste měli posledních cca 30 let možnost dělat cokoli, aby tento stav byl dobrý a nic se nestalo! Naopak stavy zvěře rostli a když už jsou nad neúnosnou mez, tak se chlubíte odstřelem, ale i to je nesmysl, jelikož velice velké stavy zvěře mají obrovské přírůsty (pro neználky z Mze - další mladé) a pak je logicky velký odlov.
ALE STAVY ZVĚŘE TO VE SKUTEČNOSTI NEŘEŠÍ!!

Důležité je, ale že les je brán jako veřejný zájem a Mze je prakticky nejvýše postaveným vykonavatelem ochrany tohoto veřejného zájmu a to včetně úředníků níže postavených.
ALE NIC MOC SE NEDĚJEE !!!
TYTO PRAVOMOCE NA ŘEŠENÍ MAJÍ POSLEDNÍCH 30 LET A NIC...JEN ZMAR.
Tak už by bylo třeba tuto nesmyslnou hyearchii zrušit a prosadit zájmy vlastníků a vytvořit jiný model.
Samozřejmě vysocí úředníci Mze nemají čas na ochranu a skutečné posouzení ochrany lesa, ti si jezdí zdarma lovit do CHKO své jeleny !!!
TO SE NÁM TO NA LESÍCH PARAZITUJE??

TAK CO BYCHOM NA MZE A V TÉTO DIVNÉ VLÁDĚ POČÍTALI --- VŠAK VLASTNÍK LESA TO UNESE !!

Les co-by veřejný zájem ... hlavně, že si lidé mohou chodit na houby, lesní plody ... tím jim zavřeme hubu a že lesy mizí a odchází, že vlastníkům dochází prostředky, lesy se mění v džungli... to as nikomu nevadí....

VŠAK CO TU 300 LET FUNGOVALO.. ZCELA ZA TŘICET LET JEN TAK LEHCE ZNIČIT NELZE, ALE ZA PADESÁT UŽ SE BUDEME DIVIT...ŽE PÁNI MILÍ???

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Populární zprávy

Postavme lesníka Filipa zase na nohy

Postavme lesníka Filipa zase na nohy

Zobrazení: 2659

Pomozme Filipovi, mladému lesníkovi a myslivcovi, s rehabilitací po těžkém úraze, který se mu stal těsně před...

Inovativní postupy obnovy kalamitních holin ve správě Lesů ČR na Vysočině

Inovativní postupy obnovy kalamitních holin ve správě Lesů ČR na Vysočině

Zobrazení: 2536

Vysočina je krajem nejvíce zasaženým kůrovcovou kalamitou. Situace kulminovala mezi lety 2018–2020. Po kalamitě zůstaly velkoplošné...

Ruské dřevo se do EU vozí i přes Čínu, odhalilo nové vyšetřování

Ruské dřevo se do EU vozí i přes Čínu, odhalilo nové vyšetřování

Zobrazení: 2250

Mezinárodní konsorcium investigativních novinářů (ICIJ) zveřejnilo zprávu, v níž uvádí, že poté, co EU uvalila sankce...

Ohlédnutí za kůrovcovou kalamitou II

Ohlédnutí za kůrovcovou kalamitou II

Zobrazení: 2169

Kůrovcová kalamita, která na severovýchodní Moravě začala v plné síle v roce 2015, se postupně rozvinula...

Středoevropské lesnictví se musí probudit z iluze o samospasitelnosti přírodních procesů

Středoevropské lesnictví se musí probudit z iluze o samospasitelnosti přírodních procesů

Zobrazení: 1814

Video a anketa uvnitř. „Nerozumím převládajícímu paradigmatu středoevropského lesnictví a ochrany přírody, které zdůrazňuje, že lokální...

ČLA Trutnov otevřela moderní výukové středisko operátorů TDS

ČLA Trutnov otevřela moderní výukové středisko operátorů TDS

Zobrazení: 1789

V prostorách budovy Centra odborné přípravy ČLA Trutnov se otevírá nové moderní výukové středisko budoucích operátorů...

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě