logo Silvarium tisk

{mosimage}Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů v ČR  (SVOL) se ohrazuje proti způsobu, jakým byla vedena reportáž k vysokým stavům zvěře v našich lesích v hlavním zpravodajském pořadu Televize Prima 7. srpna t.r., kde bylo vyjádření člena předsednictva SVOL ing.Romana Šimka  zkresleno a autor reportáže z něj vykonstruoval podívanou pro senzacechtivé diváky.

Přemnožená zvěř působí v českých lesích každoročně obrovské škody, což ostatně přiznávají i Ministerstvo zemědělství a Českomoravská myslivecká jednota.  Řešení však nepomůže černobílé vidění problematiky nastíněné redaktorem, ale ochota všech zainteresovaných ke společné diskusi.

            Sdružení vlastníků obecních a soukromých lesů dlouhodobě prosazuje regulaci přemnožené zvěře, a to odvozením od způsobených škod. S tímto návrhem se ostatně ztotožnili myslivci i ekologové při projednávání strategického dokumentu lesnické politiky – Národního lesnického programu II na jaře 2007. 

            Naše Sdružení nikdy neusilovalo a nenavrhovalo vystřílení veškeré zvěře, jak bylo uvedeno v reportáži. Požadujeme proto od Televize Prima dementi uvedeného výroku, jinak budeme celou záležitost řešit trestním oznámením za pomluvu a znevážení dobrého jména.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě