logo Silvarium tisk

Dne 12. ledna 2024 proběhlo slavnostní požehnání nového harvestorového uzlu od Mons. Josefa Nuzíka, současného administrátora olomoucké arcidiecéze. Této vzácné události se zúčastnili zástupci vedení naší společnosti a noví operátoři, kteří budou tuto techniku obsluhovat.

Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. pořídili novou techniku, která posílí vlastní těžební kapacity. Harvestor HSM 405H s trakčním navijákem a vyvážecí souprava HSM 208F s trakčním navijákem byly zakoupeny od společnosti Sun Forest s.r.o. Každý z těchto moderních strojů je obsluhován zkušeným operátorem, který prošel školením zajištěným výrobcem této techniky. Pro tuto investici se vedení společnosti rozhodlo v době, kdy kapacita svahové technologie v regionu ani v ČR nenaplňuje stávající potřeby.

„Hlavním důvodem pro pořízení těchto strojů je především potřeba zvýšit kapacitu společnosti při výchovných zásazích ve svazích, které jsou těžko přístupné jinou technikou. Důsledně prováděná výchova mladých lesních porostů vlastními zkušenými pracovníky dává nejlepší předpoklad do budoucna pro pěstování stabilních lesních porostů. Neopomenutelnou výhodou je také možnost operativně a efektivně zasahovat proti kůrovci v hůře dostupných terénech“ uvedl Ing. Arnošt Buček, jednatel společnosti.

TZ ALSOL

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě