logo Silvarium tisk
Název: Audit městských lesů
Zdroj: Hranický týden
Datum: 25.05.2007
Autor: (rak)
Rubrika: Hranická radnice

Životní prostředí/S výborným výsledkem dopadl audit městských lesů, který proběhl v úterý 15. května ve společnosti EKOLTES Hranice, a. s. Audit byl zaměřený na certifikaci lesů (PEFC) a provedli ho techničtí experti Národního certifikačního centra se sídlem ÚHÚL Brandýs nad Labem. Auditoři si tak měli možnost ověřit, že hospodaření v městských lesích splňuje kritéria trvale udržitelného hospodaření v lesích.
Tato kritéria jsou stanovena pro regionální i individuální úroveň a vycházejí především ze závěrů Ministerského procesu ochrany lesů v Evropě a státní lesnické politiky České republiky z roku 1994. Průřezově tak byla prověřena všechna témata českého systému certifikace lesů. Mezi tato témata patří například problematika lesních zdrojů, zdraví a vitalita, produkční funkce, biologické různorodosti a také socioekonomické funkce .
Výsledky tohoto auditu dopadly velice příznivě. Výsledným hodnocením bylo téměř nejvyšší možné ocenění, tedy hodnota 1,98. Ta je vzhledem ke stupnici hodnocení (0- 1- 2, řazeno od nejhorší 0, po nejlepší 2) bezmála nejvyšší možnou "známkou", kterou městské lesy mohly získat. Úspěšným absolvováním tohoto auditu tak Ekoltes a. s. obhájil certifikát, který byl Městu Hranice poprvé udělen již v roce 2005.

(rak)

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě