logo Silvarium tisk

Bývalý ředitel Lesní správy Lány Miloš Balák skončí ke konci ledna i jako řadový zaměstnanec této organizace spadající pod Kancelář prezidenta republiky. Odejít se rozhodl na vlastní žádost ze zdravotních důvodů, řekl webu Novinky.cz. Balák je téměř rok v pracovní neschopnosti kvůli vážné nemoci.

Balák nastoupil jako ředitel Lesní správy Lány na začátku roku 2014 a vedl ji devět let, tedy téměř celou dobu, co byl prezidentem republiky Miloš Zeman a vedoucím prezidentské kanceláře Vratislav Mynář. Na funkci rezignoval ke konci roku 2022. Ve funkci ho nahradil Pavel Rus.

Nyní se Balák rozhodl ze zdravotních důvodů skončit i jako řadový zaměstnanec, a to k 31. lednu. „Odešel jsem sám na vlastní žádost ze zdravotních důvodů, protože se nadále léčím s rakovinou," řekl Novinkám.

Soudy Baláka v minulosti pravomocně odsoudily v kauze prodeje kamene z Lánské obory a v případu ovlivňování jiné zakázky v oboře, v němž mu ale tehdejší prezident Zeman udělil milost, čímž mu zahladil tříletý trest vyměřený soudem. V případu nevýhodné těžby a prodeje kamene soud loni Balákovi pravomocně potvrdil peněžitý trest 870.000 korun a dvouletý zákaz činnosti. Balákovo dovolání odmítl Nejvyšší soud, Balák ve věci podal ústavní stížnost.

Soudy se také zabývaly žalobou Baláka vůči správě lánské obory, která mu loni v květnu vypověděla smlouvu na nájem vily patřící Hradu, ve které bydlel. Web Seznam Zprávy loni v dubnu uvedl, že Balák platí za vilu s 21 místnostmi 6300 korun měsíčně. Prodloužení nájmu až do roku 2025 Balákovi podle serveru podepsala jeho podřízená týden před jeho odchodem z funkce. Žalobu proti výpovědi z pronájmu Balák nakonec stáhl a z vily se vystěhoval, uvedla počátkem letošního roku televize Nova.

 

ČTK

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě