logo Silvarium tisk

Běžkaři, kteří opouštějí vyznačené trasy a vyrážejí do lesních porostů, nejčastěji na back-country lyžích, nevratně poškozují lesy obnovené po imisní a kůrovcové kalamitě.

Malé stromky nejsou pod sněhem patrné. Lyže ale přímo oddělí jejich hlavní výhony. Pokud tedy neuhynou, vyrostou z nich stromy náchylné ke snadnému rozlomení.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

-9 # bergfreund 2023-03-13 10:00
:lol: :-) ;-) tak těch 7 miliard ve škodách ???? tj už velmi přitažené za vlasy....podobně jako ztráty našich plně dotovaných kolchozníků...a když škody způsobí prkýnkáři tak budeme dělat,že je to ok....zvěř je v lese,polích na rozdíl od turistů doma...je to po miliony let jejich domov..oni jinou možnost obživy nemají....to my je vytlačujeme z jejich přirozeného biotopu....naše nenažranost, nadspotřeba...byznys ...
+8 # Starý 2023-03-13 09:46
To je drama, zvěř co prokazatelně při nastaveném systému od Mze škodí za miliardy (loni cca 7 miliard).
K tomu běžkaři co poškodí v rámci tisíců-možná.

Koho budeme trestat no ty malé co se neubrání, ne ty co škodí nesmysly ve velkém a nic s tím nechtějí dělat, tedy jen slibují !!

Tím neomlouvám běžkaře, ale škůdci tu jsou větší a nedotknutelní.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Považujete osiku za vhodnou přípravnou dřevinu?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě