logo Silvarium tisk

Tajná služba BIS přihlížela korupci v nejvyšších vládních patrech: téměř 2 roky sledovala manipulace zakázek u ministra zemědělství Miroslava Tomana, policii ale zalarmovala pozdě – až v posledních dnech jeho úřadování.

Ačkoli se bývalá vláda Andreje Babiše oháněla protikorupční rétorikou, jen o několik dní unikla velkému úplatkářskému skandálu.

Loni prvního dubna nastoupili do budovy Ministerstva zemědělství vyšetřovatelé Národní centrály proti organizovanému zločinu, prohledali několik kanceláří a přišli také do domu tehdy už bývalého ministra Miroslava Tomana. Přivedly je sem detailně zadokumentované poznatky o údajné korupci při zadávání veřejných zakázek zejména v IT oblasti a také zcela konkrétní popis znepokojivé události: ministr Toman si měl údajně převzít v budově úřadu úplatek 6 milionů korun, který mu měl od „plátců“ přinést jeho poradce.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+7 # lesmistr 2023-05-19 19:43
V době, kdy byl za federální vlády ČSSR ministrem zemědělství Toman starší, byla populární konzerva z vepřového masa. To pamatujeme my starší. Na konzervě byla vyobrazena vepřová hlava. Pokud někomu připomíná juniora, neplete se.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Domníváte se, že lesnictví potřebuje nové přístupy založené na šlechtění lesních dřevin pro vyrovnání se se současnými problémy?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě