logo Silvarium tisk
Název: Boj o les v Klánovicích trvá
Zdroj: Právo
Datum: 06.08.2007
Autor: Radek Plavecký
Rubrika: Praha - Střední Čechy

Odpůrci budování golfového hřiště uspořádali protestní happening

Spor o les mezi golfisty a obyvateli pokračoval v sobotu happeningem za zachování lesa.
    Akce, na kterou dohlížela i městská a státní policie, se zúčastnilo několik desítek lidí z Klánovic a okolních obcí. V průběhu odpoledne se na malém pódiu vystřídalo několik hudebních skupin, jejichž vystoupení byla prokládána proslovy lidí odmítajících výstavbu golfového hřiště na úkor lesa.
    "Je to zájem několika lidí, kteří chtějí kvůli zábavě pár lidí a snaze zbohatnout zničit les přístupný veřejnosti. Na druhé straně Prahy se draze les vysazuje a tady by ho klidně dovolili kácet," divil se jeden z místních obyvatel, Vladimír Sršeň.
    Zastánce klánovického lesa popudila změna postoje Lesů ČR, které dříve dávaly stanovisko odmítající těžbu dřeva a prodej či pronájem lesa za účelem výstavby golfového hřiště, ale po výměně vedení se údajně názor změnil.
"Nový ředitel poslal na pražský magistrát dopis, že jsou pro golf," zlobil se starosta pražské městské části Klánovice Ladislav Hrabal (nez.). To byl impuls pro jednání, jehož výsledkem je podle Hrabala návrat k původnímu názoru, že by měl být les zachován. Lesy ČR ale zatím nic nerozhodly.
    "V současné době se vyhodnocují všechny podklady, nicméně definitivní stanovisko nepadlo, celá záležitost je v jednání a o výsledcích vás budeme informovat," slíbila mluvčí Lesů ČR Šárka Kubelková.
    Podle starosty Hrabala bude obec usilovat o změnu územního plánu, aby se zamezilo možnosti kácení lesa. "Ten byl vyhlášen přírodní rezervací a parkem a zasahuje sem i mezinárodně uznávaná oblast Natura. Navíc by se určitě golf nedotkl jen 16 hektarů, které golfová společnost Forest Golf Resort žádá. Na 9 jamek by padlo 16 hektarů lesa, ale celkem by zabrali asi 80 hektarů," odhadoval starosta. To ale společnost popírá.
    Další demonstraci chystají zastánci lesa na 6. září od 17 hodin na Mariánském náměstí v Praze.

Foto popis: Na sobotní happening v Klánovicích přišlo několik desítek lidí.
Foto Autor - Foto PRÁVO - Radek Plavecký

Regionální mutace| Právo - Praha

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě