logo Silvarium tisk
Název: Brigádník v lese? Dnes zázrak
Zdroj: Týdeník Klatovska
Datum: 25.04.2007
Autor: LUDVÍK POUZA
Rubrika: TÝDENÍK KLATOVSKA

Rudolf Koldinský, Lesy města Klatov: "V současné době se věnujeme likvidaci polomů.   Výsadba nových stromů nás čeká až za rok..."

Klatovsko/Právě nyní je čas na výsadbu všech druhů stromků. Lesníci proto vyrážejí do lesů, aby holá místa   osadili novými stromy. Na některých místech využívají   Lesy vlastních zaměstnanců a nebo si najímají odborné firmy.   Brigádníky však v našich lesích nepotkáte, a když, je to opravdu   vzácnost. "Na výsadbu stromků využíváme   vlastní zaměstnance a hlavně najímáme si odborné firmy, které pro nás práce v lesích vykonávají. Brigádníky   v našich lesích najdete jen výjimečně. Není čas stát za každým a   hlídat jeho práci. Většina brigádníků či studentů chce peníze, a jejich   výkon a kvalita je minimální. Pokud brigádníky bereme, tak lidi, se kterými máme dobré zkušenosti. Jsou to myslivci, bývalí lesníci a podobně,"   řekl Rudolf Koldinský z Lesů města Klatov, s. r. o..   " Lesy České republiky nemají žádné zaměstnance v dělnických   profesích, a tak si na všechny práce v lese najímáme odborné firmy formou   výběrových řízení," popisuje zástupce lesního správce Lesů ČR -   lesní správy v Klatovech Vladimír Ambrož. "Brigádníkům tedy žádné takové   práce nenabízíme," řekl Ambrož. "V současné době se budeme věnovat   především pracím v souvislosti s těžbou polomů. Tyto práce nám zaberou   skoro celý rok, proto nás hlavní výsadba čeká až v příštím roce," dodal Rudolf Koldinský.   V současné době je vhodná doba pro výsadbu všech druhů stromů   listnatých i jehličnatých. Zájem o práci v lesnictví nemají ani uchazeči o zaměstnáni, vedení na   úřadech práce.

LUDVÍK POUZA

Psaní komentářů k článkům na serveru Silvarium.cz zůstává přístupné pro všechny čtenáře. Pro vkládání komentářů je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Souhlasíte s pokutami pro myslivce za nesplnění minimální hranice lovu určené státem?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě