logo Silvarium tisk
Název: Bursík mění šéfa parku
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Datum: 31.03.2007
Autor: EVA TICHÁ
Rubrika: Kraj Plzeňský

Aloise Pavlíčka střídá na postu ředitele jeho dosavadní náměstek František Krejčí

Šumava - Alois Pavlíčko už není šéfem Národního parku Šumava. Z funkce jej odvolal ministr životního prostředí Martin Bursík. Okamžitě také jmenoval nového ředitele. Stal se jím Pavlíčkův dosavadní náměstek František Krejčí.
    Ministr Bursík výměnu ve vedení jedné z největších organizací v regionu udělal přesto, že ještě před měsícem tvrdil, že v národním parku nechystá žádné personální změny.
    Proč tedy Aloise Pavlíčka odvolal? "Aby bylo vedení parku posílené," uvedl Jakub Kašpar, ředitel odboru vnějších vztahů ministerstva životního prostředí.
    Pavlíčko totiž bude dál v národním parku pracovat. "Jeho práce si vážím. Nadále se bude věnovat ochraně šumavské přírody, na starosti bude mít rozvoj biosférické rezervace Šumava," řekl ministr Martin Bursík.
    Za odvoláním Pavlíčka prý nestojí nespokojenost ministra s jeho prací.
Bursík nicméně naznačil, že si přeje, aby park více spolupracoval s obcemi.
"Důvodem výměny je fakt, aby park byl aktivnějším partnerem obcí a více s nimi spolupracoval, zejména při rozvoji šetrného turistického ruchu," uvedl Jakub Kašpar.
Ministr životního prostředí na funkci nového šéfa Šumavy nevypsal výběrové řízení. "Je to jmenovaná funkce, na kterou se nemusí vyhlašovat výběrové řízení. Ministr měl vhodného kandidáta a jmenoval ho," řekl Kašpar. O personálních změnách na postu ředitele šumavského národního parku se v kuloárech mluvilo už od jmenování nové vlády, kdy na ministerstvu životního prostředí usedl Martin Bursík. "Změna přichází o měsíc později, než to všichni očekávali," uvedl starosta Modravy Antonín Schubert.
Proti novému řediteli parku se okamžitě vyjádřilo občanské sdružení Šumava 21. "Je to člověk, který už jednou selhal a který na takový post nepatří," prohlásil jednatel sdružení Jiří Štich. Naráží na čtrnáct let starý plán "privatizace" národního parku, s nímž je Krejčí stále spojován. Když Krejčí seděl ve vedení parku jako náměstek ředitele, chtěl jeho tchán pro svou firmu Park servis Šumava třicetiletou smlouvu na veškeré práce v parku. Smlouva by mu například zajišťovala stavět a provozovat informační střediska, spravovat veškerý majetek parku, ale i těžit dříví v lesích. Park nikdy takovou smlouvu nepodepsal. (Viz Co přinese... strana B4)

***

"Důvodem výměny je fakt, aby park byl aktivnějším partnerem obcí a více spolupracoval zejména při rozvoji šetrného turistického ruchu." J. Kašpar, ministerstvo živ. prostředí

Regionální mutace| Mladá fronta DNES - plzeňský kraj

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě