z regionu
(ki)
Šumava/ Ministr životního prostředí Martin Bursík se dnes (15. 9. 2008) v Bayerisch Eisensteinu setká s bavorským ministrem životního prostředí, zdraví a ochrany spotřebitele Otmarem Bernhardem.
Ministři budou společně jednat o nových turistických hraničních přechodech a další spolupráci v ochraně přírody v NP Šumava a NP Bavorský les.
Jednání se zúčastní i ředitel Správy NP Šumava František Krejčí, stejně jako zástupci vedení Správy NP Bavorský les.
Monitoring médií
- čtvrtek 11. červen 2026
- Těžba dřeva loni ve Zlínském kraji podle statistiků o 2,39 procenta vzrostla (ČTK)
- Na jižní Moravě se loni vytěžilo nejméně dřeva od začátku kůrovcové kalamity (ČTK)
- Ohlasy naživo s Tomášem Vrškou: „Les nás nepotřebuje, my potřebujeme les“ (ohlasy.info)
- Hejtman přijal rezignaci ředitele České lesnické akademie (khk.cz)
- Nejvyšší soud: Lesy Jáchymov a bývalý jednatel kvůli Rondu porušili zákon (karlovarsky.denik.cz)
- Ve Veselí nad Moravou vysazují několik tisíc stromů a keřů v rámci projektu financovaného z evropských dotací (novinykraje.cz)
- Květen 2026 se stal druhým nejteplejším v historii měření, uvedl Copernicus (ČTK)
- Příliš mnoho dusíku může oslabit lesní ekosystémy (wn24.cz)
- Kamion s dřevem vzplál za jízdy, kolo se zaseklo při brždění (idobryden.cz)
- V sobotu 13. června jste zváni na výpravu s lesníkem do přírody kolem Doubice (sever.rozhlas.cz)














