logo Silvarium tisk

{mosimage}Praha/Vimperk - Ministr životního prostředí Martin Bursík (SZ) odvolal ředitele šumavského národního parku Aloise Pavlíčka a na jeho místo jmenoval dosavadního náměstka ředitele parku Františka Krejčího. Pavlíčko v parku zůstává, bude se starat o biosférickou rezervaci Šumava. Krejčí stál dosud v čele Státního fondu životního prostředí, tuto funkci obsadí Petr Štěpánek.

 

"Nazval bych to trojsměnou, Krejčí byl doposud ředitelem fondu a současně náměstkem parku. Bylo potřeba řešit tenhle dlouhodobě neúnosný statut, protože se změnila další koncepce parku," řekl Bursík ČTK. Řízení parku má podle Bursíkových představ Krejčí posunout směrem k obcím a aktivitám, které nabídnou obcím spolupráci při rozvoji šetrné turistiky.

Pavlíčko k důvodům svého odvolání pouze uvedl, že je to rozhodnutí ministra životního prostředí. "Nejsou to odborné ani politické důvody," dodal. U správy bude nadále působit jako kmenový zaměstnanec, na starosti by měl mít kromě jiného rozvoj biosférické rezervace. "Zároveň budu pracovat pro ministerstvo životního prostředí, a to nejenom na Šumavě," řekl ČTK Pavlíčko.

Krejčí má podle Bursíka zkušenosti s regionálním rozvojem a situaci na Šumavě dobře zná. K Štěpánkovi ministr poznamenal, že do Státního fondu životního prostředí přinese zkušenosti s dotačními projekty a jeho úkolem bude systém dotací zpřehlednit tak, aby byl pro občany srozumitelnější.

Dvaačtyřicetiletý Krejčí vystudoval brněnskou lesnickou fakultu; pracoval v Lesprojektu, ve Správě Národního parku a CHKO Šumava. Poté působil v soukromé poradenské společnosti, která se zaměřovala na regionální rozvoj. Od dubna 2003 byl náměstkem ředitele a od září 2006 ředitelem Státního fondu životního prostředí. Od dubna 2006 je na částečný úvazek také náměstkem ředitele šumavského národního parku a působí jako konzultant při vytváření Operačního programu životní prostředí.

Pětatřicetiletý Štěpánek zeleným pomáhal v minulém roce s přípravou předvolební kampaně. Absolvoval studium na Technické univerzitě ve Zvolenu a Fakultě architektury STU v Bratislavě, na vysoké škole již několik let také vyučuje. Má zkušenosti z řízení a marketingu dotačních projektů. Do června 2006 řídil Economii Online, kde mimo jiné realizoval projekt eDotace.cz a evropský portál Euroskop.cz pro úřad vlády. Na státní fond přichází z dozorčí rady společnosti Raven Consulting.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě