logo Silvarium tisk

Ačkoliv se v posledních měsících loňského roku trh s kulatinou začal po předchozím strmém růstu opět dostávat na korelující a udržitelnou cenovou úroveň s výstupním trhem řeziva, přesto se ceny některých kulatinových sortimentů v tomto období opět zvýšily v řádech desetikorun až stokorun (viz eDM 1-2/2022). Tento trend, byť tentokrát u jehličnatých sortimentů už v řádech stokorun a u dubové kulatiny dokonce v řádech tisícikorun, pak pokračoval i letos v průběhu prvního pololetí.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

-2 # schutzmeister@iex.cz 2022-07-09 12:56
No jo, no, má to tady zhruba tříměsíční skluz, tak uvidíme.

JPM Morgan červen 2022 :
Ceny řeziva meziročně klesly o 47 % a jsou o 65 % nižší než v roce 2021, kdy bylo maximum 1 733 USD za tisíc stop desky. Tento výrazný pokles cen by měl pomoci zmírnit inflační tlaky na trhu s bydlením, protože náklady na výstavbu klesají.

https://markets.businessinsider.com/news/commodities/lumber-prices-outlook-housing-mortgages-wood-supply-inventories-pile-up-2022-6

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě