logo Silvarium tisk
Název: Česká lesnická společnost přestavila návrh národního lesnického programu
Zdroj: ČT 1
Datum: 07.08.2007
Autor: Zuzana Horáková-Mašátová
Moderátor: Jiří Petrovič
Relace: Zprávy 12

Moderátor
Česká lesnická společnost přestavila návrh národního lesnického programu, který by měl určit, jakým směrem se bude vyvíjet hospodaření a užívání lesů do roku 2013. Vymezuje 17 oblastí, které se musí regulovat, aby pro další generace ještě nějaké lesy zbyly. Lesy v˙ČR tvoří třetinu území, proto je nutné podle odborníků sladit zájmy ekonomické, ekologické i sociální.

Autor
Dřevaři, myslivci, lesníci a rekreanti, všichni chtějí od lesa něco jiného, a protože se zájmy kříží, rozhodli se lesníci, že se pokusí o nemožné a najdou společnou řeč. Lesy totiž jsou zdrojem ekologicky čisté suroviny, chrání půdu před erozí, vyrovnávají průtoky vodních toků a v˙neposlední řadě poskytují rekreaci. Proto se od začátku roku 20 zástupců s˙odlišnými názory, byli to zástupci Lesů ČR, soukromníků, ale i vědců a různým zájmových organizací, scházeli, aby podle nich prodiskutovali a sestavili podklady pro materiál, který pak posoudí ministerstvo životního prostředí a zemědělství. Všichni účastníci přes některé sporné body, se nakonec shodli a doufají, že zásahy ze strany ministerstev budou minimální. Konečný materiál bude posuzovat v˙prosinci vláda.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Jaký podíl na obnově u vás tvoří přirozená obnova?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě