logo Silvarium tisk

Požár v Národním parku České Švýcarsko byl plným právem mediální událostí léta 2022. Aby také ne: zasáhl 1 600 hektarů lesa, v době největší intenzity ho hasilo asi 700 lidí, osm vrtulníků a pět letadel. Byl to nejrozsáhlejší lesní požár v historii naší země.

Policie ve chvíli, kdy tento pořad vznikal, konkrétního lidského viníka ještě pořád hledá. Jen málokdo ale pochybuje, že dlouhodobé sucho a kůrovcová kalamita byly, když ne hlavní příčinou, tak určitě faktorem, který hrál rozhodující roli.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+5 # schutzmeister@iex.cz 2022-12-12 12:09
A bude to zajímavý i jinde.

https://www.holzkurier.com/rundholz/2022/12/gefahr-im-verzug.html


"Článek Gerda Ebnera | 07.12.2022
Korutany,
Východní Tyrolsko a Jižní Tyrolsko zažívají broučí kalamitu nepředstavitelných rozměrů. Škodlivý hmyz hubí smrkové porosty až do nadmořské výšky 1600 m - a masivně tak ohrožuje ochrannou lesní funkci lesa. Toto téma silně ovlivnilo poslední setkání korutanských soukromých vedoucích lesů v Magereggu.

Postup kůrovce byl v předchozích dvou letech tak masivní, že je třeba očekávat, že v následujícím roce bude hrozba dále narůstat. Skupina vedoucích podniků považuje horní konec údolí Drávy a Gail za ohrožený – i když je dobré počasí. "

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě