logo Silvarium tisk

Čeští vědci v mezinárodní spolupráci zahajují projekt s názvem AdAgriF , jehož úkolem je najít takové postupy v českém lesnictví a v zemědělství, které přispějí ke zvýšení ukládání uhlíku do půdy. Tím pomohou snížit emise oxidu uhličitého i dalších skleníkových plynů zejména oxidu dusného, jež jsou motorem pro klimatickou změnu a globální zvyšování teploty.


Celý článek najdete zde

Komentáře  

0 # Rensa 2023-11-22 19:35
Rostliny ukládají uhlík do půdy při produkci biomasy. Čím víc biomasy (dřeva) chtějí vyprodukovat, tím víc asimilátů (= uhlíku) musí pod zem napumpovat. Zadarmo ty minerály pro stavbu asimilačních orgánů z půdy nedostanou.
Nejvíce uhlíku z půdy uniklo díky hluboké orbě (zločinci bratranci Veverkové se svým ruchadlem). Navraťme humus zemědělské půdě a přestaňme vymýšlet blbosti pro lesy.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě