logo Silvarium tisk

Kancelářský papír se v Rusku stal prvním symbolem nedostatku vyvolaného hospodářskými sankcemi. Před vypuknutím války na Ukrajině stál standardní balík s 500 listy 250 rublů (asi osmdesát korun), nyní je to minimálně 1 200 a nejpopulárnější značky se prodávají za 3 000 rublů. Do odvětví orientovaného na export donedávna přicházely významné zahraniční investice a Rusko na vývozu papíru vydělávalo tři miliardy dolarů ročně. Rozhodnutí zaútočit na Ukrajinu zlikvidovalo pokrok, kterého tento průmysl dosáhl za posledních dvacet let.

Celý článek najdete zde

Komentáře  

+3 # schutzmeister@iex.cz 2022-05-24 12:26
Jasně. :cry:
A článek byl převzat od SBU nebo CIA ?

https://paperadvance.com/blogs/fisher-international/russia-ukraine-war-and-the-implications-to-russias-pulp-paper-industry-supply-chain.html

" Čína je nyní schopna využívat ruské přírodní zdroje za globální, konkurenceschopnou cenu a na oplátku by ruská poptávka po surovinách pro výrobu buničiny a papíru, zejména po chemikáliích, mohla záviset na čínském dodavatelském řetězci."

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Pokládáte zřizování NP na Křivoklátsku za ideální způsob ochrany tamní přírody?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě