logo Silvarium tisk

Soutok Moravy a Dyje bude chráněnou krajinnou oblastí nejpozději do prvního ledna příštího roku. S koncem minulého roku skončilo připomínkování návrhu na její zřízení. Agentura ochrany přírody a krajiny České republiky už nyní začala pracovat na některých projektech v oblasti. Ministerstvo životního prostředí koncem loňského roku začalo projednávat záměr na vyhlášení Chráněné krajinné oblasti Soutok. Z celkového počtu bezmála sedmi tisíc vlastníků zaslalo své připomínky 244 z nich, z toho jde o 226 fyzických a osmnáct právnických osob. „Věcné námitky se týkají většinou vymezení hranice budoucí chráněné krajinné oblasti, návrhu jejich bližších ochranných podmínek a způsobu zajištění ochrany evropsky významných lokalit,“ vyjmenoval ministr životního prostředí Petr Hladík.

 

Celý článek si můžete přečíst v periodiku Nový život - zpravodajský týdeník.

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Do jaké míry by se Vás dotklo případné zrušení adaptační platby?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě