logo Silvarium tisk

Čínský ekonomický tygr na ekologii dříve příliš nedbal. Nyní je vše jinak. Ochrana přírody je dnes v Číně hlavní prioritou. Zelené ambice posledních let udivují, plocha čínských národních parků bude větší než těch amerických.V Číně jsem se díky Česko Čínské asociaci mohl účastnit třítýdenního mezinárodního semináře, který byl věnovaný ochraně přírody, lesnictví a cílům v oblasti snižování emisí CO2 a budování nové zelené ekonomiky. Své poznatky jsem shrnul do zatím tří článků, které jsou zde, zde a zde. Tento článek je věnovaný tématu čínských národních parků. Všeobecně se to málo ví, ale Čína se rozhodla vybudovat plošně nejrozsáhlejší systém ochrany přírody na světě.


Celý článek najdete zde

Diskuse na serveru Silvarium.cz zůstává přístupná pro všechny čtenáře. Pro vkládání příspěvků je nutná registrace pomocí e-mailu. Pravidla diskusí na Silvarium.cz (Kodex diskutujícího) a stručný návod jak se registrovat naleznete zde.

Poslední komentáře

Anketa

Kterou z hlavních změn v návrhu novely lesního zákona byste nejvíce přivítali?

Naši partneři

Lesy ČR VLS UHUL ČLS LOS DYAS.EU PEFC LESmedium.SK Lesnicko-dřevařská komora ČR Arcibiskupské lesy a statky Olomouc s.r.o. Agrární komora ČR Projekt LARIXUTOR

Naše další weby

Sociální sítě